Lietuvas amatpersonas iepazīsies ar Latvijas lauksaimniecības kooperatīvu pieredzi

Rīt, 27.maijā Zemkopības ministrijas (ZM) valsts sekretāres vietnieks Aivars Lapiņš Rīgā, Zemkopības ministrijā tiksies ar Lietuvas lauksaimniecības amatpersonām un kooperatīvu pārstāvjiem, lai ar kaimiņvalsts kolēģiem pārrunātu lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību pieredzi Latvijā. Tāpat Lietuvas delegācija apmeklēs kooperatīvus „Piena ceļš” un „Latraps”, lai tuvāk iepazītos ar to darbību.

 

Lietuvas lauksaimniecības viceministrs Aušris Macijausks, Lietuvas Lauksaimniecības kameras prezidents Broņs Markausks, Lietuvas Valsts piena laboratorijas direktors Sauļus Savickis un vairāku Lietuvas kooperatīvu vadītāji apmeklēs Jaunpils pienotavu Tukuma rajonā, kura pieder lauksaimniecības kooperatīvam „Piena ceļš”, kā arī graudaudzētāju kooperatīvu „Latraps” Elejā, Jelgavas rajonā. Lietuvas delegācija tiksies ar kooperatīvu vadību, lai plašāk pārrunātu to darbības specifiku un saimniekošanas nianses.

 

Tāpat Lietuvas kolēģi tiks iepazīstināti ar Latvijas Lauku  konsultāciju un izglītības centra (LLKC) darbību Ozolniekos, Jelgavas rajonā, kā arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes Mācību pētījumu saimniecības „Vecauce” pieredzi.

 

 

________________________________

 

Informāciju sagatavoja

Solveiga Lazovska

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas

vadītājas vietniece

tālrunis: 67027498

Solveiga.Lazovska@zm.gov.lv

 

 

  • Publicēts:
    26.05.2009