Uzlabos informācijas apriti par dzīvnieku liemeņu tirdzniecību

Otrdien, 7. augustā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotās izmaiņas kārtībā, kādā tiek vākta un apkopota informācija par lauksaimniecības produktu cenām un tirdzniecības apjomiem noteiktā pārskata periodā. Izmaiņas kārtībā sagatavotas, lai nodrošinātu pilnīgāku informāciju par dzīvu dzīvnieku un dzīvnieku liemeņu tirdzniecību.

 

Izmaiņas nosacījumos paredz paplašināt informācijas sniedzēju loku ar dzīvnieku pircējiem, kas pērk dzīvniekus un nodod tos kautuvē kaušanas pakalpojuma saņemšanai, kā arī savākšanas centriem un tirgotājiem, kuri iegādājas nobarošanai paredzētus dzīvniekus. 

 

Šobrīd informāciju par nokauto dzīvnieku cenām sniedz tikai kautuves par iepirktajiem dzīvniekiem, taču bez kautuvēm ir arī dzīvnieku pircēji, kas iepērk dzīvniekus un nosūta tos uz kautuvi nokaušanai. Tādējādi cenu nosaka un samaksā dzīvnieku pircējs, nevis kautuve, taču šī cena līdz šim netika paziņota.

 

Attiecībā uz dzīvu dzīvnieku cenām 2018. gada 11. jūlijā stājās spēkā EK regula, kas paredz, ka visām ES dalībvalstīm jāziņo tirgus cenas par dzīviem liellopiem un sivēniem. Tā kā pašreizējais regulējums nosaka tikai sivēnu cenu paziņošanu, informācijas sniedzēju loks tiek papildināts ar savākšanas centriem un tirgotājiem, kas iepērk liellopus nobarošanai. Regula arī precizē, ka cena jāsniedz par sivēniem, kuri paredzēti nobarošanai un kuru dzīvsvars ir apmēram 25 kg. Līdz ar to precizēta anketa par sivēniem, jo pašreizējais regulējums nenosaka, par kādiem sivēniem jāsniedz informācija.


 
Savukārt, lai izpildītu prasības, kas izriet no Vispārīgās datu aizsardzības regulas un likumprojekta “Personas datu apstrādes likums”, jaunajos grozījumos noteikti nosacījumi fizisko personu datu apstrādei.

 

Plašāka informācija par grozījumiem Ministru kabineta (MK) 2011. gada 1. novembra noteikumos Nr. 841 “Kārtība, kādā tiek vākta un apkopota informācija par lauksaimniecības produktu cenām un tirdzniecības apjomiem noteiktā pārskata periodā” pieejama MK tīmekļvietnē.


______________________________
Informāciju sagatavoja
Viktorija Straujupe
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027622
viktorija.straujupe@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    07.08.2018