Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar Igaunijas lauku attīstības ministru pārrunās atbalsta iespējas sausumā cietušajiem lauksaimniekiem

Trešdien, 12. septembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs dosies darba vizītē uz Tallinu, lai ar Igaunijas lauku attīstības ministru Tarmo Tammu (Tarmo Tamm) spriestu par abu valstu kopīgo pozīciju jautājumā par nepieciešamo ES atbalstu Latvijas un Igaunijas lauksaimniekiem, kuri cietuši lielus zaudējumus šīs vasaras ilgstošā sausuma dēļ.

 

“Ar Igaunijas kolēģi pārrunāsim vienotu pozīciju jautājumā par nepieciešamību Eiropas Komisijai sniegt finansiālu atbalstu Latvijas un Igaunijas lauksaimniekiem, kā arī Eiropas Savienības pašreizējā kompensāciju regulējuma efektivitāti. Tāpat aktuāls ir jautājums par iespējām nacionālā līmenī sniegt atbalstu tiem lauksaimniekiem un mežsaimniekiem, kuri cietuši zaudējumus sausuma dēļ. Zemkopības ministrija jau augusta beigās nosūtīja Eiropas Komisijai provizoriskos aprēķinus par sausuma nodarītajiem zaudējumiem Latvijas lauksaimniekiem, kas patlaban sasniedz vismaz 359 miljonus eiro,” uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

 

Zemkopības ministrija jau informēja, ka saskaņā ar provizoriskiem aprēķiniem sausuma radītie zaudējumi lopkopībā ir 100,5 miljoni eiro, augkopībā – 165,6 miljoni eiro, bet mežsaimniecībā - 92,9 miljoni eiro.
_____________________________
Informāciju sagatavoja: 
Dagnija Muceniece
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070
mob.: 26534104 
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    11.09.2018