Importa aizliegumi no Dalarna reģiona Zviedrijā un Nigērijas

Pārtikas un veterinārais dienests aizliedzis Latvijā no Dalarna reģiona Zviedrijā ievest mājas un savvaļas putnus, to gaļu, pārtikas un inkubējamas olas, kā arī dzīvnieku barībai paredzētus putnu izcelsmes produktus, jo tur konstatēts Ņūkāslas slimības uzliesmojums.

Vedot putnu gaļu saturošus gaļas produktus, papildus veterinārajam sertifikātam jābūt oficiāla veterinārārsta apliecinājumam, ka produktiem ir nodrošināta Ņūkāslas slimības ierosinātāja inaktivācija. Ja aizliegumā minētie produkti tiek vesti no Dalarna reģiona Zviedrijā, bet to izcelsmes reģions vai valsts ir cita, papildus veterinārajam sertifikātam jābūt oficiāla veterinārārsta apliecinājumam, ka dzīvnieki, produkti vai produktu izejvielas nav nonākušas kontaktā ar Ņūkāslas slimības ierosinātāju.

Kā liecina PVD Sanitārās robežinspekcijas informācija, šogad no Zviedrijas Latvijā ievestas 184 tonnas gaļas miltu izbarošanai dzīvniekiem un 68 tonnas suņu, kaķu barības. Šo produktu sastāvā visticamāk putnu gaļa nav.

Vēl Pārtikas un veterinārais dienests Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma dēļ aizliedzis Latvijā no Nigērijas Federatīvās Republikas ievest mājas un savvaļas cūkas, to gaļu un bioproduktus.

Ja tiek vesti cūkgaļu saturoši gaļas produkti, dzīvnieku barībai paredzēti cūku izcelsmes produkti, patoloģiskais materiāls, bioloģiskie produkti vai produkti farmaceitiskai vai ķirurģiskai izmantošanai, papildus veterinārajam sertifikātam jābūt oficiāla veterinārārsta apliecinājumam, ka ir nodrošināta Āfrikas cūku mēra vīrusa inaktivācija.

Ja aizliegumā minētie produkti vai to izejvielas tiek vestas no Nigērijas, bet to izcelsmes valsts ir cita, papildus veterinārajam sertifikātam jābūt oficiāla veterinārārsta apliecinājumam, ka produkti nav nonākuši kontaktā ar Āfrikas cūku mēra ierosinātāju.

Kā liecina PVD Sanitārās robežinspekcijas informācija, šogad Latvijā no Nigērijas aizliegumā minētie produkti ievesti nav.

  • Publicēts:
    28.10.2003