Izdod un atceļ aizliegumus

Pārtikas un veterinārais dienests aizliedzis no Zambijas Republikas ievest govis un savvaļas atgremotājus, to gaļu, bioproduktus, kā arī dzīvnieku barību, kas satur govju un savvaļas atgremotāju proteīnu, jo tur konstatēts govju kontagiozās pleiropneimonijas uzliesmojums.

Ja gaļa, bioprodukti vai dzīvnieku barība tiek vesti no Zambijas Republikas, bet to izcelsmes valsts ir cita, papildus veterinārajam sertifikātam jābūt oficiāla veterinārārsta apliecinājumam, ka produkti nav nonākuši kontaktā ar govju kontagiozās pleiropneimonijas ierosinātāju.

Kā liecina PVD Sanitārās robežinspekcijas informācija, no Zambijas aizliegumā minētie produkti šī gada laikā ievesti nav.

Savukārt, pamatojoties uz Eiropas Komisijas lēmumu „Par noteiktajiem aizsardzības pasākumiem saistībā ar pērtiķu baku vīrusu”, Pārtikas un veterinārais dienests aizliedzis no Amerikas Savienotajām Valstīm ievest prēriju suņus, bet no Āfrikas valstīm – vāveres un savvaļas grauzējus.

Jāpiebilst gan, ka šie dzīvnieki iepriekš Latvijā nav ievesti.
Vēl Pārtikas un veterinārais dienests, pamatojoties uz Starptautiskā Epizootiju Biroja un Eiropas Komisijas sniegto informāciju par putnu gripas apkarošanas pasākumiem, atcēlis aizliegumu, kas no Vācijas Federatīvās Republikas Ziemeļreinas – Vestfālijas zemes neļāva ievest mājas un savvaļas putnus, inkubējamās un pārtikas olas, svaigu mājas un savvaļas putnu gaļu, to saturošus produktus, kā arī dzīvnieku barības ražošanai paredzētus mājas un savvaļas putnu izcelsmes produktus un patoloģisko materiālu (paraugus no dzīvniekiem vai dzīvnieku līķiem laboratoriskai izmeklēšanai), kā arī bioloģiskos produktus. Šādu pat informāciju dienests saņēmis par Beļģijas Karalisti. Tādēļ turpmāk arī no šīs valsts, izņemot Limburgas un Antverpenes provinces, drīkstēs ievest iepriekš minētos produktus.

  • Publicēts:
    01.07.2003