Jauni importa aizliegumi slimību dēļ

Pārtikas un veterinārais dienests aizliedzis no Dienvidāfrikas Republikas Latvijā ievest mājas un savvaļas pārnadžus, to gaļu, kautproduktus un tos saturošu produkciju, pienu un piena produktus, vilnu un apmatojumu, kā arī bioproduktus, jo tur konstatēts mutes un nagu sērgas uzliesmojums.

No Dienvidāfrikas nedrīkst ievest arī dzīvnieku barību, kuras sastāvā ir dzīvnieku izcelsmes izejvielas, izņemot, ja tās apstrādātas temperatūrā, kas iznīcina MNS vīrusu.

Ja gaļa, kautprodukti, piens un piena produkti, kā arī vilna un apmatojums tiek vesti no Dienvidāfrikas Republikas, bet to izcelsmes valsts vai teritorija ir cita, papildus veterinārajam sertifikātam jābūt oficiāla veterinārārsta apliecinājumam, ka produkti nav nonākuši kontaktā ar mutes un nagu sērgas ierosinātāju.

Savukārt no Krievijas Federācijas Lipeckas apgabala Pārtikas un veterinārais dienests aizliedzis ievest mājas un savvaļas putnus, to gaļu, pārtikas olas un dzīvnieku barībai paredzētus mājas un savvaļas putnu izcelsmes produktus, jo tur konstatēts Ņūkāslas slimības uzliesmojums.

Ja nav nodrošināta Ņūkāslas slimības vīrusa inaktivēšana, no šī apgabala nedrīkst ievest arī putnu gaļu saturošus gaļas produktus.

Ja putnu gaļa, gaļas produkti vai dzīvnieku barībai paredzēti putnu izcelsmes produkti tiek vesti no Lipeckas apgabala, bet to izcelsmes valsts vai teritorija ir cita, papildus veterinārajam sertifikātam jābūt oficiāla veterinārārsta apliecinājumam, ka produkti nav nonākuši kontaktā ar Ņūkāslas slimības ierosinātāju.

Pārtikas un veterinārais dienests vairākus importa aizliegumus arī atcēlis.

Atcelts aizliegums, kas aitu un kazu baku dēļ neļāva no Krievijas Piejūras novada un Ebreju autonomā apgabala ievest aitas, kazas, to gaļu, gaļas produktus, aitu un kazu pienu un piena produktus, bioproduktus, ādas un vilnu, jo pēdējo sešu mēnešu laikā tur nav reģistrēti jauni saslimšanas gadījumi ar aitu un kazu bakām.

Tāpat atcelti aizliegumi, kas mutes un nagu sērgas dēļ neļāva no Argentīnas un Urugvajas ievest mājas un savvaļas pārnadžus, to gaļu, kautproduktus un tos saturošu produkciju, pienu un piena produktus, vilnu un apmatojumu, kā arī dzīvnieku barību, kuras sastāvā ir dzīvnieku izcelsmes izejvielas, jo no Starptautiskā Epizootiju biroja saņemta informācija par to, ka tur šī sērga veiksmīgi apkarota.

Un vēl Pārtikas un veterinārais dienests atcēlis aizliegumu, kas Ņūkāslas slimības dēļ neļāva no Venecuēlas ievest mājas un savvaļas putnus, to gaļu, putnu gaļu saturošus gaļas produktus, pārtikas olas un dzīvnieku barībai paredzētus mājas un savvaļas putnu izcelsmes produktus, jo no Starptautiskā Epizootiju biroja saņemta informācija par to, ka Venecuēlā pēdējā gada laikā nav reģistrēti jauni saslimšanas gadījumi ar Ņūkāslas slimību.

  • Publicēts:
    18.08.2003