Jauni importa aizliegumi

Pārtikas un veterinārais dienests aizliedzis no Norvēģijas Karalistes Buskeru reģiona ievest mājas un savvaļas putnus, to gaļu, inkubējamas un pārtikas olas, kā arī dzīvnieku barībai paredzētus putnu izcelsmes produktus, jo no Starptautiskā Epizootiju biroja saņemta informācija, ka tur konstatēts Ņūkāslas slimības uzliesmojums.

Ja tiek vesti putnu gaļu saturoši gaļas produkti, papildus veterinārajam sertifikātam jābūt oficiāla veterinārārsta apliecinājumam, ka produktiem ir nodrošināta Ņūkāslas slimības ierosinātāja inaktivācija.

Ja aizliegumā minētie dzīvnieki, produkti vai produktu izejvielas tiek vestas no Norvēģijas Karalistes Buskeru reģiona, bet to izcelsmes reģions vai valsts ir cita, papildus veterinārajam sertifikātam jābūt oficiāla veterinārārsta apliecinājumam, ka šie produkti nav nonākuši kontaktā ar Ņūkāslas slimības ierosinātāju.

No Norvēģijas aizliegumā minētie produkti šogad ievesti nav, liecina PVD Sanitārās robežinspekcijas informācija.

Vēl dienests aizliedzis no Spānijas Karalistes Menorkas salas ievest aitu, kazu un govju sugas dzīvniekus, to bioproduktus un patoloģisko materiālu, jo tur konstatēta dzīvnieku saslimšana ar aitu katarālo drudzi.

Arī no Spānijas aizliegumā minētie produkti šogad ievesti nav.

Savukārt no Vācijas Federatīvās Republikas Hesenes reģiona Pārtikas un veterinārais dienests aizliedzis ievest mājas un savvaļas cūkas, to gaļu un bioproduktus, jo tur konstatēta savvaļas cūku saslimšana ar klasisko cūku mēri.

Ja tiek vesti cūkgaļu saturoši gaļas produkti, dzīvnieku barības ražošanai paredzēti cūku izcelsmes produkti, patoloģiskais materiāls, kā arī produkti farmaceitiskai vai ķirurģiskai izmantošanai, papildus veterinārajam sertifikātam ir jābūt oficiāla veterinārārsta apliecinājumam, ka ir nodrošināta klasiskā cūku mēra vīrusa inaktivācija.

Ja cūkas vai to gaļa tiek vesti no Hesenes reģiona Vācijā, bet to izcelsmes valsts ir cita, papildus veterinārajam sertifikātam jābūt oficiāla veterinārārsta apliecinājumam, ka produkti nav nonākuši kontaktā ar klasiskā cūku mēra vīrusu.

Šogad no visas Vācijas ir ievestas 1 684 tonnas cūkgaļas un 109 tonnas dažādu gaļas subproduktu, taču ne no Hesenes reģiona, liecina PVD Sanitārās robežinspekcijas informācija.

  • Publicēts:
    30.10.2003