Nav jābaidās ēst „Kārumu”

Latvijas un Lietuvas Pārtikas un veterināro dienestu darba grupa, kas izmeklē gadījumu, kad Lietuvā uzņēmuma „Rīgas piensaimnieks” ražotajā vienā biezpiena sieriņā „Kārums” atrasts salmonelozes izraisītājs, konstatējusi, ka pārkāpumi, kas varētu ietekmēt salmonelozes izraisītāja nonākšanu produkcijā, uzņēmumā nav atklāti.

„Rīgas piensaimniekā” tiek ievērots ražošanas tehnoloģiskais process, veiksmīgi strādā uzņēmuma paškontroles sistēma, no katras saražotās produkcijas partijas uzņēmums noņem paraugus un nosūta tos laboratoriskajiem izmeklējumiem. Ne paškontroles sistēmas ietvaros, ne valsts uzraudzības kārtā veiktajos laboratoriskajos izmeklējumos, patogēna mikroflora nav konstatēta.

Tāpat darba grupa izvērtēja Lietuvā veiktās laboratorisko izmeklējumu analīzes un konstatēja, ka kaimiņvalsts kolēģi nav veikuši sieriņā atrastā ierosinātāja tipizāciju. Proti, nav iespējams noteikt kāds salmonelozes izraisītāja tips ir konstatēts un līdz ar to nav iespējams noteikt, kā tas nonācis produktā un vai tas noticis Latvijā vai Lietuvā.

Analizējot radušos situāciju, darba grupai bija daudz jautājumu, kuriem ir nepieciešama papildus informācija, tāpēc pilnīgai situācijas izvērtēšanai ir pieprasīti papildus dokumenti no Lietuvas atbildīgā dienesta.

Visi darba grupas iegūtie fakti tiks apkopoti gala ziņojumā un iesniegti Latvijas un Lietuvas Pārtikas un veterināro dienestu vadītājiem izvērtēšanai un lēmuma pieņemšanai.

Iespējams, jau pirmdien abi vadītāji tiksies Lietuvā.

Latvijas Pārtikas un veterinārais dienests, izvērtējot situāciju kopumā un ņemot vērā to, ka Lietuvā ir konstatēts tikai viens saslimšanas gadījums, kura iemesli pilnībā nav noskaidroti, uzskata, ka nav nekāda riska lietot uzturā „Rīgas piensaimnieka” ražoto produkciju.

  • Publicēts:
    29.11.2002