Neierosinās krimināllietu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem

Šīs nedēļas sākumā Pārtikas un veterinārais dienests no Rīgas pilsētas Galvenās policijas pārvaldes 28. policijas nodaļas ir saņēmis vēstuli, kurā pausts atteikums ierosināt krimināllietu pret Elmāru Graviņu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, kā arī dzīvnieku labturības prasību neievērošanu.

Pārtikas un veterinārais dienests šī gada 29. jūlijā saņēma informāciju, ka Rīgā, Skanstes ielas rajonā, mazdārziņu teritorijā pamesti apmēram 20 suņi, kuri netiek pienācīgi baroti un bez uzraudzības klaiņo pa šo mazdārziņu teritoriju. Dienests nekavējoties rīkojās un noskaidroja, ka informācija atbilst patiesībai. Tāpat noskaidrojās, ka suņus, izveidojot nelegālu dzīvnieku patversmi, mazdārziņos izmitinājis Elmārs Graviņš, kurš savu dzīvesvietu un arī suņus pametis. Dienesta inspektori laikā no 27. jūlija līdz 8. augustam 17 suņus nogādāja b/o „Dzīvnieku draugs” patversmē, kur tiem tika sniegta veterinārmedicīniskā palīdzība, bet policijai lūdza ierosināt krimināllietu pret Elmāru Graviņu.

Kā teikts policijas lēmumā par atteikšanos ierosināt krimināllietu, kriminālatbildība par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem iestājas tad, kad dzīvnieks iet bojā vai tiek sakropļots un ir konstatēts, ka šīs sekas ir tīša nodarījuma rezultātā un, tā kā izmeklēšanas gaitā nav savākti pietiekoši dati, kas ļautu secināt, ka Elmārs Graviņš pret suņiem izturējies cietsirdīgi, viņa darbībā noziedzīga nodarījuma pazīmes nav saskatāmas.

Pārtikas un veterinārais dienests apsver iespēju šo lēmumu pārsūdzēt Vidzemes priekšpilsētas prokuratūrā.

  • Publicēts:
    11.09.2003