Nereģistrētajiem pārtikas uzņēmumiem nākamgad darbība būs jāpārtrauc

Pārtikas apritē iesaistītajiem uzņēmumiem, kuri līdz šī gada beigām nebūs pieteikušies Pārtikas un veterinārajā dienestā, sava darbība nākamajā gadā būs jāpārtrauc līdz tie būs piereģistrēti.

Kā jau esam informējuši, saskaņā ar grozījumiem Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas stājās spēkā 16. oktobrī, visiem pārtikas apritē iesaistītajiem uzņēmumiem līdz šī gada beigām ir jāreģistrējas Pārtikas un veterinārajā dienestā. Tātad līdz pieteikšanās termiņa beigām ir palikušas divas nedēļas.

Uz šo brīdi pieteikušies 8 606 uzņēmumi, kas ir 65 % no visiem līdz šim zināmajiem pārtikas apritē iesaistītajiem uzņēmumiem, kuriem sava darbība jāpiesaka dienestā. Pārtikas un veterinārais dienests lēš, ka, iespējams, pārtikas apritē iesaistīto uzņēmumu skaits ir lielāks, nekā tas, kas zināms dienestam.

Visaktīvākie ir bijuši Krāslavas rajona uzņēmumi. Šajā rajonā ir 251 uzņēmums, no kuriem pieteikušies ir 228 jeb 91 % uzņēmumu. Augsta aktivitāte ir bijusi arī Cēsu, Rēzeknes, Liepājas, Bauskas un Alūksnes rajonos. Tajos ir pieteikušies no 80 līdz 89 % katrā no šiem rajoniem darbojošos uzņēmumu.

Arī Rīgā pārtikas apritē iesaistīto uzņēmumu aktivitāte ir bijusi augsta. No 3 440 uzņēmumiem pieteikušies ir 2 458 jeb 71 % no tiem uzņēmumiem, kam būtu jāpiesakās dienestā.

Visneaktīvākie bijuši Jēkabpils, Dobeles un Daugavpils rajonu uzņēmumi. Šajos rajonos pieteikušies vidēji 46 % no visiem pārtikas apritē iesaistītajiem uzņēmumiem.

Pārtikas un veterinārais dienests atkārtoti aicina uzņēmumus neatlikt pieteikšanos uz pēdējo dienu un atgādina, ka pieteikuma

  • Publicēts:
    17.12.2002