No Beļģijas nedrīkstēs ievest cūkas

Pārtikas un veterinārais dienests uz laiku aizliedzis no Beļģijas Karalistes ievest cūkas un to gaļu, jo šajā valstī reģistrēta cūku saslimšana ar cūku klasisko mēri.

Vēl no Beļģijas nedrīkstēs ievest cūkgaļu saturošus gaļas produktus, dzīvnieku barībai paredzētus cūku izcelsmes produktus, kā arī mājas un savvaļas cūku patoloģisko materiālu, ja nav nodrošināta klasiskā cūku mēra vīrusa inaktivēšana. Ja iepriekš minētie produkti vai to izejvielas tiek vestas no Beļģijas, taču to izcelsmes valsts ir cita, papildus veterinārajam sertifikātam jābūt oficiāla veterinārārsta apliecinājumam, ka produkti nav nonākuši kontaktā ar klasiskā cūku mēra ierosinātāju. Kā liecina PVD Sanitārās robežinspekcijas dati, šogad no Beļģijas ievestas 75 tonnas cūkgaļas un 5 tonnas gaļas izstrādājumu.

Savukārt no Mozambikas Republikas Latvijā nedrīkstēs ievest mājas un savvaļas pārnadžus, to gaļu, kautproduktus un tos saturošu produkciju, pienu un piena produktus, vilnu un apmatojumu, dzīvnieku barību, kuras sastāvā ir dzīvnieku izcelsmes izejvielas, kā arī pārnadžu spermu, embrijus un olšūnas, jo šajā valstī reģistrēts mutes un nagu sērgas uzliesmojums. Ja iepriekš minētie produkti vai to izejvielas tiek vestas no Mozambikas, taču to izcelsmes valsts ir cita, papildus veterinārajam sertifikātam jābūt oficiāla veterinārārsta apliecinājumam, ka produkti nav nonākuši kontaktā ar mutes un nagu sērgas ierosinātāju. Pēc PVD Sanitārās robežinspekcijas datiem, šī gada laikā iepriekš minētie produkti no Mozambikas ievesti nav.

Vēl Pārtikas un veterinārais dienests uz laiku aizliedzis no Vācijas Federatīvās Republikas Ziemeļreinas – Vestfālenes ievest zivis, saldētas zivis un apaugļotus ikrus, jo šīs teritorijas ūdensbaseinos konstatēta zivju saslimšana ar infekciozo hematopoētisko audu nekrozi. Ja iepriekš minētie produkti vai to izejvielas tiek vestas no Vācijas Federatīvās Republikas Ziemeļreinas – Vestfālenas, taču to izcelsmes valsts ir cita, papildus veterinārajam sertifikātam jābūt  oficiāla veterinārārsta apliecinājumam, ka produkti nav nonākuši kontaktā ar infekciozās hematopoētiskās audu nekrozes ierosinātāju. No Vācijas šogad ievestas 164 tonnas zivju, liecina PVD Sanitārās robežinspekcijas informācija, taču šo zivju izcelsmes valsts ir cita – ne Vācija.

  • Publicēts:
    20.11.2002