No dažiem Itālijas reģioniem nedrīkstēs ievest cūkgaļu, no Dānijas reģioniem - putnu gaļu

Pārtikas un veterinārais dienests atcēlis aizliegumu, kas cūku vezikulārās slimības dēļ neļāva no Itālijas ievest cūkas, cūkgaļu, kautproduktus, gaļas izstrādājumus, spermu un apaugļotas olšūnas, atstājot spēkā aizliegumu, kas neļauj iepriekš minētos produktus ievest no Campania, Calabria, Basilicata un Sicilia reģioniem.

Pārējā Itālijā ir veikti efektīvi cūku vezikulārās slimības likvidācijas un kontroles pasākumi, liecina Itālijas Republikas veterinārā dienesta un Eiropas komisijas sniegtā informācija, tādēļ imports no šīs valsts, izņemot minētos reģionus, ir atjaunots.

Ja cūkas, cūkgaļa, kautprodukti, gaļas izstrādājumi, sperma un apaugļotas olšūnas tiek vestas no Campania, Calabria, Basilicata un Sicilia reģioniem, taču to izcelsme ir cits reģions vai valsts, papildus veterinārajam sertifikātam ir jābūt oficiāla veterinārārsta apliecinājumam, ka produkti nav nonākuši kontaktā ar cūku vezikulārās slimības ierosinātāju.

Vēl Pārtikas un veterinārais dienests atļāvis no Dānijas Sønderjylland apgabala ievest putnu gaļu, dzīvus putnus, pārtikas un inkubējamas olas, putnu gaļu saturošus gaļas produktus un dzīvnieku barībai paredzētus mājas un savvaļas putnu izcelsmes produktus, jo tur veiksmīgi apkarota un tiek kontrolēta Ņūkāslas slimība.

Tomēr iepriekš minētos produktus joprojām nedrīkstēs ievest no Dānijas Ărhus un West Zealand apgabaliem, kur turpinās slimības apkarošana. Tāpat  šos produktus nevarēs ievest no Nordjylland apgabala, uz kuru līdz šim aizliegums neattiecās.

Imports no Sønderjylland apgabala atjaunots, pamatojoties uz Eiropas Komisijas un Dānijas veterinārās un pārtikas administrācijas sniegto informāciju.

Ja aizliegtie produkti tiks vesti no Ărhus, Nordjylland vai West Zealand, taču to izcelsmes apgabals vai valsts ir cita, papildus veterinārajam sertifikātam būs jābūt oficiāla veterinārārsta apliecinājumam, ka produkti nav nonākuši kontaktā ar Ņūkāslas slimības ierosinātāju.

Vedot putnu gaļu saturošus produktus, papildus veterinārajam sertifikātam jābūt oficiāla veterinārārsta apstiprinājumam, ka ir nodrošināta Ņūkāslas slimības ierosinātāja inaktivācija.

  • Publicēts:
    22.11.2002