No Paragvajas nedrīkstēs ievest pārnadžus, no Somijas - zivis

Pārtikas un veterinārais dienests uz laiku aizliedzis no Paragvajas Republikas ievest mājas un savvaļas pārnadžus, kā arī gaļu, jo šajā valstī konstatēta dzīvnieku saslimšana ar mutes un nagu sērgu (MNS).

Vēl no Paragvajas nedrīkstēs ievest pārnadžu kautproduktus un tos saturošu produkciju, pienu un piena produktus, vilnu un apmatojumu, spermu, embrijus, olšūnas, kā arī dzīvnieku barību, kuras sastāvā ir dzīvnieku izcelsmes izejvielas, izņemot ja dzīvnieku izcelsmes izejvielas apstrādātas temperatūrā, kas iznīcina MNS vīrusu.

Ja iepriekš minētie produkti vai to izejvielas tiek vestas no Paragvajas, taču to izcelsmes valsts ir cita, papildus veterinārajam sertifikātam jābūt oficiāla veterinārārsta apliecinājumam, ka produkti nav nonākuši kontaktā ar MNS ierosinātāju. Ja tiek vesti kautprodukti, tos saturoša produkcija, piens un piena produkti, kā arī vilna un apmatojums, papildus veterinārajam sertifikātam jābūt oficiāla veterinārārsta apliecinājumam, ka ir nodrošināta MNS vīrusa inaktivācija.

Kā liecina PVD Sanitārās robežinspekcijas informācija, iepriekš minētie produkti no Paragvajas Latvijā šogad ievesti nav.

Vēl Pārtikas un veterinārais dienests uz laiku aizliedzis no Somijas Republikas ievest zivis, saldētas zivis un apaugļotus ikrus, jo Somijas ūdensbaseinos konstatēta zivju saslimšana ar infekciozo hematopoētisko audu nekrozi.

Ja zivis vai to izejvielas tiek vestas no Somijas, taču to izcelsmes valsts ir cita, papildus veterinārajam sertifikātam jābūt oficiālam veterinārārsta apliecinājumam, ka produkti nav nonākuši kontaktā ar infekciozās hematopoētiskās audu nekrozes ierosinātāju.

Šī gada laikā no Somijas ievestas 32 tonnas zivju, liecina PVD Sanitārās robežinspekcijas informācija.

  • Publicēts:
    08.11.2002