No Venecuēlas nedrīkstēs ievest cūkas un cūkgaļu

Pārtikas un veterinārais dienests uz laiku aizliedzis no Venecuēlas Republikas ievest dzīvas cūkas un cūkgaļu, jo tur konstatēta cūku saslimšana ar klasisko mēri.

Vēl no Venecuēlas Republikas nedrīkstēs ievest cūkgaļu saturošus gaļas produktus, dzīvnieku barībai paredzētus mājas un savvaļas cūku izcelsmes produktus, mājas un savvaļas cūku izcelsmes patoloģisko materiālu, bioloģiskos produktus un produktus farmaceitiskai vai ķirurģiskai izmantošanai, ja nav nodrošināta klasiskā cūku mēra inaktivēšana. Tāpat nedrīkstēs ievest mājas un savvaļas cūku spermu, olšūnas un embrijus.

Ja iepriekš minētie produkti vai to izejvielas tiek vestas no Venecuēlas Republikas, bet to izcelsmes valsts ir cita, papildus veterinārajam sertifikātam jābūt oficiāla veterinārārsta apliecinājumam, ka produkti nav nonākuši kontaktā ar klasiskā cūku mēra ierosinātāju.

Vedot svaigu mājas un savvaļas cūku gaļu, tos saturošus gaļas produktus un dzīvnieku barībai paredzētus mājas un savvaļas cūku izcelsmes produktus, papildus veterinārajam sertifikātam jābūt oficiāla veterinārārsta apliecinājumam, ka ir nodrošināta klasiskā cūku mēra vīrusa inaktivācija.

Pēc PVD Sanitārās robežinspekcijas rīcībā esošās informācijas, no Venecuēlas Republikas šī gada laikā iepriekš minētie produkti ievesti nav.

  • Publicēts:
    04.11.2002