No Venecuēlas nedrīkstēs ievest pārnadžus

Pārtikas un veterinārais dienests uz laiku aizliedzis no Venecuēlas Republikas ievest mājas un savvaļas pārnadžus, to gaļu, kautproduktus un tos saturošu produkciju, jo šajā valstī konstatēta dzīvnieku saslimšana ar mutes un nagu sērgu (MNS).

Vēl no Venecuēlas nedrīkstēs ievest pārnadžu pienu un piena produktus, vilnu un apmatojumu, pārnadžu spermu, embrijus un olšūnas, kā arī dzīvnieku barību, kuras sastāvā ir dzīvnieku izcelsmes izejvielas, izņemot, ja tās ir apstrādātas temperatūrā, kas iznīcina MNS vīrusu.

Ja iepriekš minētie produkti vai to izejvielas tiek vestas no Venecuēlas, taču to izcelsmes valsts ir cita, papildus veterinārajam sertifikātam jābūt oficiāla veterinārārsta apliecinājumam, ka produkti nav nonākuši kontaktā ar MNS ierosinātāju. Ja tiek vesti kautprodukti, tos saturoša produkcija, piens un piena produkti, kā arī vilna un apmatojums, papildus veterinārajam sertifikātam jābūt oficiāla veterinārārsta apliecinājumam, ka ir nodrošināta MNS vīrusa inaktivācija.

Kā liecina PVD Sanitārās robežinspekcijas informācija, no Venecuēlas Republikas šī gada laikā iepriekš minētie produkti ievesti nav.

Vēl Pārtikas un veterinārais dienests atcēlis vairākus importa ierobežojumus. Turpmāk no Vācijas, Itālijas, Beļģijas un Spānijas atkal drīkstēs ievest  cūkgaļu un to saturošu produkciju, jo Pārtikas un veterinārais dienests atcēlis cūkgaļas importa ierobežojumus no šīm valstīm.

Ierobežojumi bija noteikti, jo šajās valstīs tika izplatīta Nīderlandes izcelsmes cūku barība, kas bija piesārņota ar hidroksimetilprogesterona acetātu.

Lēmums par ierobežojumu atcelšanu pieņemts pamatojoties uz Eiropas Savienības pārtikas aprites Pastāvīgās komitejas gala ziņojumu par situāciju Vācijā, Itālijā, Beļģijā un Spānijā.

  • Publicēts:
    06.12.2002