Notiks istabas dzīvnieku problēmām veltīts seminārs

Lai gūtu starptautisku pieredzi tādu problēmu risināšanā, kas skar agresīvo suņu šķirnes, klaiņojošos dzīvniekus, dzīvnieku patversmes, kā arī mājas dzīvnieku aizsardzību, Pārtikas un veterinārais dienests sadarbībā ar Latvijas veterinārārstu biedrības Mazo dzīvnieku veterinārārstu sekciju Latvijā, starptautiska projekta ietvaros, organizē semināru, kas veltīts šiem pēdējā laikā arī mūsu valstī tik aktuālajiem jautājumiem.

Seminārā runās arī par mājas dzīvnieku identifikāciju un reģistrāciju, klaiņojošo dzīvnieku kontroles programmām, to izķeršanu, izolāciju un, ja nepieciešams – humānu eitanāziju. Tāpat seminārā apspriedīs jautājumu par pasaules pieredzi neārstniecisko ķirurģisko operāciju veikšanā dzīvniekiem, lai pārveidotu to ārējo izskatu.

Seminārs notiks otrdien, 11. jūnijā, Elizabetes ielā 2, Pasaules tirdzniecības centra konferenču zālē (1. stāvs). Tajā uzstāsies Eiropas Mazo dzīvnieku veterinārārstu asociācijas apvienības prezidents, Pasaules Mazo dzīvnieku aizsardzības organizācijas darba grupas dalībnieks, pasaulē plaši pazīstams veterinārārsts no Lielbritānijas – Rejs Bačers (Ray Butcher).

Seminārā piedalīsies Pārtikas un veterinārā dienesta darbinieki, praktizējošie veterinārārsti, pašvaldību un dzīvnieku aizsardzības organizāciju pārstāvji, kā arī pārstāvji no Lietuvas un Igaunijas.

Lai noskaidrotu interesējošos jautājumus attiecībā uz iepriekš minētajām problēmām, pasākumā aicināti piedalīties arī masu informācijas līdzekļi. Mēs piedāvājam iespēju ne tikai piedalīties seminārā (tas sākas 10.00), bet arī iespēju uzdot jautājumus par pasaules pieredzi dažādu ar istabas dzīvniekiem saistītu problēmu risināšanā Rejam Bačeram. Uz jautājumiem Rejs Bačers būs gatavs atbildēt plkst. 9.00 konferenču zālē. Dalību jāpiesaka līdz pirmdienas, 10. jūnija plkst. 15.00 pa tālruni 7027506.

Semināra dienaskārtība:

10.00 – Klaiņojošo suņu kontroles programma, starptautiskā pieredze šajā jomā

11.10 – Likumdošana par mājdzīvnieku aizsardzību, mājdzīvnieku identifikāciju un reģistrāciju

13.20 – Mājdzīvnieku patversmju loma sabiedrības izglītošanā un dzīvnieku aizsardzībā

14.30 – Mājdzīvnieku kastrācijas un sterilizācijas aspekti

15.30 – Agresīvie suņi – likumdošanas dilemma

  • Publicēts:
    07.06.2002