Oktobrī ievērojami samazinājies tomātu un kartupeļu imports

Pagājušajā mēnesī ievērojami samazinājies Latvijā brīvam apgrozījumam ievesto tomātu un kartupeļu apjoms, savukārt gurķi un burkāni ievesti vairāk, liecina PVD Sanitārās robežinspekcijas informācija.

Oktobrī, salīdzinot ar septembri, gandrīz uz pusi samazinājies Latvijā brīvam apgrozījumam ievesto tomātu apjoms. Oktobrī Latvijā ievesta 381 tonna tomātu, kas ir par 302 tonnām mazāk nekā septembrī, kad Latvijā ieveda 683 tonnas tomātu. No visiem ievestajiem tomātiem 197 tonnas ievestas no kaimiņzemes Lietuvas, 90 tonnas no Ukrainas. Vēl tomāti ievesti no Turcijas, Nīderlandes, Polijas un Krievijas.

Teju trīs reizes samazinājies arī oktobrī Latvijā brīvam apgrozījumam ievesto kartupeļu apjoms. Ja septembrī Latvijā ieveda 591 tonnu kartupeļu, tad oktobrī ievestas 202 tonnas kartupeļu, kas ir par 389 tonnām mazāk nekā septembrī. 161 tonna kartupeļu ievesta no Igaunijas, 41 tonna no Lietuvas.

Savukārt gurķi un burkāni oktobrī ievesti vairāk. Gurķu imports pieaudzis no 155 tonnām septembrī līdz 274 tonnām oktobrī, bet burkānu imports no 25 tonnām septembrī līdz 51 tonnai oktobrī. 90 tonnas gurķu ievestas no Nīderlandes, 75 tonnas no Spānijas. Vēl gurķi ievesti no Turcijas, Čehijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas un Krievijas. Savukārt visvairāk burkānu – 49 tonnas ievestas no Igaunijas. Vēl burkāni ievesti no Beļģijas un Vācijas.


  • Publicēts:
    19.11.2002