Pārtikas un veterinārais dienests atceļ vairākus importa aizliegumus

Pamatojoties uz Starptautiskā Epizootiju biroja informāciju par to, ka Korsikas salā Francijā, Sardinijas salā Itālijā, Maķedonijā, Grieķijā, Korientes provincē Argentīnā, Dienvidslāvijā un Kosovā pēdējā gada laikā nav reģistrēta aitu saslimšana ar katarālo drudzi, Pārtikas un veterinārais dienests ir atcēlis importa aizliegumu, kas neļāva Latvijā ievest aitas, kazas un govju sugas dzīvniekus.

Tāpat tagad no šīm teritorijām atkal drīkstēs ievest aitu un kazu gaļu, gaļas produktus, pienu un piena produktus, kā arī vaislinieku spermu un apaugļotas olšūnas.

Vēl Pārtikas un veterinārais dienests, pamatojoties uz Starptautiskā Epizootiju biroja informāciju par to, ka Azerbaidžānā pēdējā gada laikā nav reģistrēta putnu saslimšana ar Ņūkāsla slimību, atcēlis importa aizliegumu, kas no šīs valsts neļāva ievest putnus, to gaļu un gaļas produktus un putnu izcelsmes dzīvnieku barību.

Atcelts arī importa aizliegums no Valensijas, Kvenkas un Tervelas provincēm Spānijā ievest mājas un meža cūkas, gaļu un gaļas produktus, kā arī vaislinieku spermu un apaugļotas olšūnas, jo šajos apgabalos pēdējā gada laikā nav konstatēta cūku saslimšana ar klasisko cūku mēri.

  • Publicēts:
    20.11.2002