Pārtikas uzņēmumi piereģistrēties var vēl tikai šodien un rīt

Pārtikas un veterinārajā dienestā līdz ziemassvētkiem pieteikušies 11 502 uzņēmumi jeb 87 % no tiem uzņēmumiem, kas zināmi dienestam un kuriem sava darbība būtu jāpiesaka dienestā kā to paredz grozījumi Pārtikas aprites uzraudzības likumā.

Kā jau esam informējuši, saskaņā ar grozījumiem Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas stājās spēkā 16. oktobrī, visiem pārtikas apritē iesaistītajiem uzņēmumiem līdz šī gada beigām ir jāreģistrējas Pārtikas un veterinārajā dienestā. Uzņēmumi vēl var paspēt pieteikties tikai šodien un rīt.

Pārtikas apritē iesaistītajiem uzņēmumiem, kuri līdz šī gada beigām nebūs pieteikušies Pārtikas un veterinārajā dienestā, sava darbība nākamajā gadā būs jāpārtrauc līdz tie būs piereģistrēti. Pārtikas un veterinārais dienests lēš, ka, iespējams, pārtikas apritē iesaistīto uzņēmumu skaits ir lielāks, nekā tas, kas zināms dienestam.

Šī brīža dati liecina, ka visaktīvākie ir bijuši Cēsu, Bauskas un Rēzeknes rajonu pārtikas uzņēmumi. Šajos rajonos pieteikušies ne tikai visi uzņēmumi, kas ir bijuši dienestam jau zināmi, bet arī tādi, kuri līdz šim nebija zināmi un nebija atrodami arī tajos datos, kurus dienests, uzsākot darbu, bija saņēmis no Sanitārās inspekcijas. Tuvu 100 % uzņēmumu pieteikušies arī Liepājas, Saldus un Krāslavas rajonos.

Arī Rīgā ir pieteikušies teju visi pārtikas uzņēmumi. No dienestam zināmajiem, pārtikas apritē iesaistītajiem uzņēmumiem, kas darbojas Rīgā, pieteikušies ir 97 %.

Visneaktīvākie bijuši Daugavpils, Jelgavas un Dobeles rajonu uzņēmumi. Šajos rajonos pieteikušies vidēji 60 – 70 %  no visiem pārtikas apritē iesaistītajiem uzņēmumiem.

Pārtikas un veterinārais dienests atgādina, ka piereģistrēties var paspēt vēl šodien un rīt. Pieteikuma anketas pieejamas ne tikai Pārtikas un veterinārā dienesta rajonu pārvaldēs, bet arī dienesta mājas lapā internetā (www.pvd.gov.lv).


  • Publicēts:
    27.12.2002