Pasaules čempionāta futbolā norises valsts Koreja aicina neievest valstī gaļu un pienu

Dodoties uz Pasaules čempionātu futbolā, kas notiks Korejā, Latvijas iedzīvotājiem nevajadzētu vest līdzi gaļu, gaļas produktus, pienu un piena produktus, kā arī no Korejas tos izvest, jo lopu mutes un nagu sērgas (MNS) dēļ, kas uzliesmojusi šajā valstī, gaļa un gaļas produkti uz robežas tiks konfiscēti, šādu informāciju Pārtikas un veterinārais dienests saņēmis no Eiropas Komisijas Veselības un patērētāju aizsardzības ģenerāldirektorāta.

Vēstulē minēts, ka čempionāta vērotāji var neuztraukties par iespējamo inficēšanos ar MNS, jo stadioni, kuros notiks Pasaules čempionāts futbolā, kā arī ekskursiju vietas neatrodas reģionos, kuros konstatēti sērgas uzliesmojumi. Tuvākais stadions ir 40 kilometru attālumā no sērgas skartā reģiona. Šī iemesla dēļ uz čempionāta apmeklētājiem neattieksies arī pārvietošanās ierobežojumi, jo tie noteikti tikai MNS skartajā teritorijā, lai būtu iespējams kontrolēt sērgas izplatīšanos.

Ikviens, kurš vēlas sīkāku informāciju par drošības pasākumiem attiecībā uz MNS, var to saņemt interneta mājas lapā www.nvrqs.go.kr vai zvanot uz Nacionālo veterināro izmeklējumu un karantīnas dienestu pa telefonu +82-31-467-1928.

  • Publicēts:
    30.05.2002