Slimību dēļ importa aizliegumi no diviem Itālijas reģioniem

Pārtikas un veterinārais dienests aizliedzis Latvijā no Itālijas Republikas Sassari reģiona ievest mājas un savvaļa cūkas un to gaļu, jo tur konstatēts klasiskā cūku mēra uzliesmojums.

Ja nav nodrošināta klasiskā cūku mēra inaktivēšana, ievest nedrīkst arī cūkgaļu saturošus gaļas produktus, dzīvnieku barībai paredzētus mājas un savvaļas cūku izcelsmes produktus, patoloģisko materiālu, bioloģiskos produktus, kā arī produktus farmaceitiskai vai ķirurģiskai izmantošanai. Vedot šos produktus, papildus veterinārajam sertifikātam jābūt oficiāla veterinārārsta apliecinājumam, ka ir nodrošināta klasiskā cūku mēra inaktivācija.

Vēl Pārtikas un veterinārais dienests aizliedzis no Itālijas Republikas Sardīnijas Latvijā ievest aitas, kazas un govju sugas dzīvniekus, to kautproduktus, pienu un piena produktus, kā arī bioproduktus, jo tur konstatēts aitu katarālā drudža uzliesmojums.

Kā liecina PVD Sanitārās robežinspekcijas informācija, aizliegumos minētie produkti no šiem Itālijas reģioniem šogad Latvijā ievesti nav.

  • Publicēts:
    25.09.2003