Atjaunos piena eksporta kompensācijas uz trešajām valstīm

Šodien zemkopības ministrs Mārtiņš Roze Briselē Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē vēlreiz aicināja Eiropas Komisiju (EK) nekavējoties atjaunot eksporta kompensācijas sieram, sviestam un pilnpiena pulverim, lai kompensētu cenas starpību starp ES un pasaules tirgus cenu.

 

Latvijas aicinājumam pievienojās vairākas ES dalībvalstis, piemēram, Lietuva, Polija, Ungārija, Slovākija, Austrija, Beļģija, Francija, Somija.

 

            Sanāksmē ES lauksaimniecības komisāre Marianna Fišere-Bēla atzina, ka situācija Eiropas Savienības piena tirgū ir dramatiska un ir nepieciešams atbalsts. M.Fišere-Bēla paziņoja par politisku lēmumu atjaunot eksporta kompensācijas, kā arī to, ka EK jau ceturtdien, 22.janvārī, lems par konkrētām eksporta kompensācijas likmēm sviestam, sieram, sausajam vājpienam un pilnpienam, kā arī par citu piena tirgus atbalsta pasākumu atjaunošanu.  

 

Latvijā uz šīm kompensācijām varēs pieteikt ikvienu uz trešajām valstīm eksportētā piena un piena produkta kilogramu, kuram ES normatīvajos aktos būs noteikta eksporta kompensāciju piemērošanas iespēja. Latvijai galvenie piena produktu eksporta tirgi ir Krievija un atsevišķas Vidusjūras reģiona valstis (Maroka un Lībija).

 

________________________________

 

Informāciju sagatavoja

Solveiga Lazovska

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas

vadītājas vietniece

tālrunis: 67027498

Solveiga.Lazovska@zm.gov.lv

 

 

  • Publicēts:
    19.01.2009