Ciltsdarba valsts inspekcijas funkcijas pārņems Pārtikas un veterinārais dienests un Lauksaimniecības datu centrs

Valdība šodien apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādātos grozījumus Ciltsdarba likumā, kuros paredzēts, ka Ciltsdarba valsts inspekcijas funkcijas pārņems Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) un „Lauksaimniecības datu centrs” (LDC). Grozījumi veikti, jo no 2009. gada 1. jūlija tiek reorganizēta Ciltsdarba valsts inspekcija.

Likuma grozījumos noteikts, ka PVD turpmāk kontrolēs komersanta uzņēmumus, kuri nodarbojas ar mākslīgo apsēklošanu un embriju transplantāciju. Tāpat PVD kontrolēs šķirnes dzīvnieku audzētāju organizācijas, kā arī personas, kuras veic dzīvnieku vērtēšanu, pārraudzību un mākslīgo apsēklošanu.

Savukārt LDC pārņems tās Ciltsdarba valsts inspekcijas funkcijas ciltsdarba jomā, kuras saistītas ar šķirnes dzīvnieku audzētāju organizāciju atzīšanu, personu sertificēšanu un jaunu lauksaimniecības dzīvnieku šķirņu apstiprināšanu un reģistrēšanu, komersanta uzņēmuma atbilstības izvērtēšanu un reģistrēšanu, normatīvajiem aktiem par ciltsdarbu neatbilstošas ciltsdokumentācijas un darbības apturēšanu un anulēšanu, kā arī slaucamo govju un piena šķirņu kazu virspārraudzību.

Grozījumi likumā stāsies spēkā to apstiprināšanas Saeimā.

 

______________________________

Informāciju sagatavoja
Antra Elste
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
pārvaldes vecākā referente
Tālrunis: 67878705
antra.elste@zm.gov.lv


 

  • Publicēts:
    27.05.2009