Jānis Dūklavs: Latvijā nav vajadzīgi jauni piena pārstrādes uzņēmumi

„Latvijā nav vajadzīgi jauni piena pārstrādes uzņēmumi, jo piena ražošana mums jau tā ir gana sadrumstalota, un mēs ražojam pienu gandrīz divas reizes vairāk nekā patērējam,” šādu viedokli pauž zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Viņš norāda , ka to 800 tūkstoši tonnu piena, kas ik gadu tiek saražots Latvijā, ir daudz par daudz vietējam patēriņam un nozīmē, ka vismaz puse ir jāeksportē, kas pašreizējos ekonomiskajos apstākļos grūti izdarāms. „Mēs nevaram atļauties ražot vēl vairāk piena un vēl vairāk sadrumstalot piena ražošanu, jo tas piena nozari vilks tikai dziļāk purvā,” norāda Jānis Dūklavs.

Zemkopības ministrs uzskata arī, ka esošajiem pārstrādes uzņēmumiem jau tā ir lielas jaudas, kuras nav iespējams izmantot ekonomiski, un tiem būtu savā starpā jāsadala ražošanas virzieni, lai nebūtu tā, ka visi ražo visu, bet galu galā produkciju nav, kur likt. „Piemēram, uzskatu, ka nav visiem jāražo siers, krējums utt. Piena pārstrādes uzņēmumi, pirms tam vienojoties savā starpā, varētu specializēties kādas konkrētas produkcijas ražošanā, attīstot savu nišas produktu, tādējādi samazinot arī pašizmaksu un nostiprinot vietu tirgū,” stāsta zemkopības ministrs.

Savukārt piena kooperatīviem, kuri vēlas būt īpašnieki pārstrādes uzņēmumam, Jānis Dūklavs iesaka iegādāties pašiem savu pārstrādes uzņēmumu no jau esošajiem, nevis likt cerības uz jaunas rūpnīcas celtniecību, kas ir ne tikai dārgi un laikietilpīgi, bet arī riskanti, jo ieguldītais var neatmaksāties.

Informāciju sagatavoja

Dagnija Muceniece

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Tālrunis: 67027070

  • Publicēts:
    26.03.2009