Jānis Dūklavs: Zemkopības ministrija atbalstīs ražotājus

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, uzsākot pildīt savus jaunos amata pienākumus, norāda, ka lauksaimniecības nozarē būs jāpieņem lēmumi, kas ir nepopulāri un, iespējams, liks daudzām zemnieku saimniecībām ļoti nopietni pārvērtēt savu darbību.

„Es apzinos, ka zemkopības nozare kopumā ir ļoti sarežģīta, sociāli jūtīga un, galvenais, arī pretrunīga nozare, kurā panākt kompromisus nav viegli. Tomēr, esmu pārliecināts, galvenais ir runāt ar visiem nozarē iesaistītajiem, tad arī būs iespējams panākt tādu risinājumu, kas ļaus nozarei attīstīties un nevis vienkārši eksistēt, bet gan kļūt par normālu biznesa jomu,” saka zemkopības ministrs.

Viņš arī uzsver, ka Zemkopības ministrijai un nozares politikai kopumā tomēr beidzot būs jākļūst par tautsaimniecības politiku nevis par sociālo politiku: „Zemkopība ir bizness nevis dzīvesveids. Un tieši tāpēc ir jāatbalsta ražošana laukos. Turklāt Zemkopības ministrija viena pati nespēs realizēt gan nozares attīstību veicinošu politiku, gan arī zināmā mērā sociālo funkciju. Tai ir jābūt vienotai valdības politikai – attīstīt nozari, bet tajā pašā laikā nodrošināt dzīvību laukos.”

Rīt, 14. martā, Jānis Dūklavs uzstāsies arī Latvijas Zemnieku savienības kongresā, bet jau nākamnedēļ tiksies ar lauksaimnieku intereses pārstāvošajām organizācijām, uzņēmējiem, lai pārrunātu aktuālos jautājumus.

Dagnija Muceniece

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

tālrunis: 67027070

Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    13.03.2009