Latvija un Baltkrievija sadarbojas lauksaimniecības nozarē

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs šodien tikās ar Baltkrievijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Gerasimenko, lai pārrunātu Latvijas un Baltkrievijas sadarbību lauksaimniecības nozarē un lauksaimniecības tehnikas tirdzniecībā.

Latvija un Baltkrievija ir kaimiņvalstis, tālab abu valstu sadarbība visdažādākajās lauksaimniecības jomās ir būtiska. Pašlaik visaktīvāk tā norit augkopībā, lopkopībā, mežsaimniecībā un zivsaimniecībā. Baltkrievijā īpaši pieprasīta ir Latvijā ražoto zivju produkcija.

Sarunā plašāk tika apspriesta turpmākā sadarbība lauksaimniecības tehnikas tirdzniecībā un ražošanā. A.Gerasimenko norādīja, ka Baltkrievija ražo plaša spektra lauksaimniecības tehniku, tai skaitā arī piekabināmo un uzkarināmo tehniku – kopumā ap 70 dažādu modifikāciju. Savukārt Latvijā baltkrievu ražotā lauksaimniecības tehnika ir pieejama 16 vietās.

Tikšanās noslēgumā amatpersonas vienojās par turpmāko abu valstu sadarbību, īpaši lauksaimniecības tehnikas tirdzniecības procedūru risināšanā un atvieglošanā, kā arī informācijas apmaiņā. Tāpat J.Dūklavs izteica vēlmi tikties ar Baltkrievijas lauksaimniecības un pārtikas ministru Semjonu Šapiro, lai iepazīstinātu ar nozares situāciju Latvijā.


________________________________

Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
pārvaldes vecākā referente
Tālrunis: 67027622
viktorija.kalnina@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    07.07.2009