Latvija un Baltkrievija sadarbosies lauksaimniecības nozarē

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs vakar tikās ar Baltkrievijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Gerasimenko, lai pārrunātu Latvijas un Baltkrievijas sadarbību lauksaimniecībā un apmainītos viedokļiem par risinājumiem nozares attīstībā šī brīža ekonomiskajā krīzē, kas skārusi gan Latviju, gan Baltkrieviju.

 

 Latvija un Baltkrievija ir kaimiņvalstis, tālab abu valstu sadarbība visdažādākajās lauksaimniecības jomās ir būtiska. Pašlaik visaktīvāk tā norit augkopībā, lopkopībā, mežsaimniecībā un zivsaimniecībā. Baltkrievijā īpaši pieprasīta ir Latvijā ražoto zivju produkcija.

 

Sarunā plašāk tika apspriesta turpmākā sadarbība lauksaimniecības tehnikas tirdzniecībā un ražošanā. A.Gerasimenko norādīja, ka Baltkrievija ražo plaša spektra lauksaimniecības tehniku, tai skaitā arī piekabināmo un uzkarināmo tehniku – kopumā ap 70 dažādu modifikāciju. Savukārt Latvijā baltkrievu ražotā lauksaimniecības tehnika ir pieejama 16 vietās. Šo plašo tehnikas klāstu interesenti varēs apskatīt arī 17.starptautiskajā lauksaimniecības, lopkopības, mežkopības un lauku celtniecības izstādē Rāmavā, kas notiks no 2.-5.aprīlim.

 

Tikšanās noslēgumā amatpersonas vienojās par turpmāko abu valstu sadarbību, īpaši lauksaimniecības tehnikas tirdzniecības procedūru risināšanā un atvieglošanā, kā arī informācijas apmaiņā. Tāpat arī J.Dūklavs saņēma A.Gerasimenko ielūgumu apmeklēt Baltkrieviju un tikties ar nozares ministru un speciālistiem.

 

 

________________________________

 

Informāciju sagatavoja

Solveiga Lazovska

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas

vadītājas vietniece

tālrunis: 67027498

Solveiga.Lazovska@zm.gov.lv

 

 

  • Publicēts:
    31.03.2009