Lietuvas lauksaimnieki vēlas ciešāk sadarboties ar Latvijas lauksaimniecības kooperatīviem

Vakar Zemkopības ministrijas (ZM) valsts sekretāres vietnieks Aivars Lapiņš, ZM speciālisti un lauksaimnieku sabiedrisko organizāciju pārstāvji tikās ar Lietuvas lauksaimniecības amatpersonām un kooperatīvu pārstāvjiem, lai pārrunātu lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību pieredzi Latvijā, kā arī iepazītos ar piena un rapša pārstrādes kooperatīvu praktisko darbību.

 

Lietuvas amatpersonas - lauksaimniecības viceministrs Aušris Macijausks, Lietuvas Lauksaimniecības kameras prezidents Broņs Markausks, Lietuvas Valsts piena laboratorijas direktors Sauļus Savickis, kā arī dažu lielāko Lietuvas kooperatīvu vadītāji sarunā ar Latvijas kolēģiem norādīja, ka labprāt izmantotu Latvijas kooperatīvu pieredzi arī savā valstī. Bez tam lietuviešu kolēģiem ir nodoms sadarboties ar Latvijas kooperatīviem, tādējādi attīstot spēcīgāku konkurenci ar līdzīgiem uzņēmumiem citur Eiropā.

 

Latvijas un Lietuvas amatpersonu un lauksaimnieku delegācijas apmeklēja Jaunpils pienotavu Tukuma rajonā, kura pieder lauksaimniecības kooperatīvam „Piena ceļš”, kā arī graudaudzētāju kooperatīvu „Latraps” Elejā, Jelgavas rajonā. Gan tiekoties ar kooperatīva „Piena ceļš” padomes priekšsēdētāju Aivi Aizslinieku, gan „Latraps” izpilddirektoru Edgaru Ružu, Lietuvas kolēģi izrādīja lielu interesei par kooperatīvu praktisko darbību un iztaujāja uzņēmumu vadītājus par ikdienas darba niansēm, finansējuma iespējām, produkcijas realizāciju.

 

Tāpat, apmeklējot Latvijas Lauksaimniecības universitātes Mācību pētījumu saimniecību „Vecauce” un tiekoties ar tās vadītāju Ivetu Grudovsku, Lietuvas kolēģi atzinīgi novērtēja moderno saimniecības fermu aprīkojumu un interesējās par piena ražošanas un realizācijas pieredzi, kā arī analīžu veikšanas procedūru. Saimniecības apmeklētāji tika iepazīstināti arī ar biogāzes ražošanas iekārtu.

 

Vizītes noslēgumā Lietuvas delegācijas pārstāvji – kooperatīvu vadītāji uzaicināja Latvijas kooperatīvu pārstāvjus apmeklēt Lietuvas lauksaimniecības kooperatīvus ar līdzīgiem darbības virzieniem turpmākas sadarbības veicināšanai.

 

 

________________________________

 

Informāciju sagatavoja

Solveiga Lazovska

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas

vadītājas vietniece

tālrunis: 67027498

Solveiga.Lazovska@zm.gov.lv

 

 

  • Publicēts:
    28.05.2009