Precizēts ciltsdarba jomas funkciju sadalījums

Valdība šodien apstiprināja Zemkopības ministrijas izstrādāto Ministru kabineta rīkojuma projektu „Grozījumi Ministru kabineta 2009.gada 11.marta rīkojumā Nr.184 „Par Ciltsdarba valsts inspekcijas reorganizāciju””.

Rīkojuma projekts precizē funkcijas ciltsdarba jomā, nosakot, ka no šī gada 1.jūlija valsts aģentūra „Lauksaimniecības datu centrs” pildīs vēl divas ciltsdarba jomas funkcijas, kas sākotnēji bija noteiktas Pārtikas un veterinārajam dienestam, bet Pārtikas un veterinārais dienests pildīs noteiktās kontroles funkcijas ciltsdarba jomā.

Valsts aģentūra "Lauksaimniecības datu centrs" pārņem šķirnes dzīvnieku audzētāju organizāciju atzīšanu un komersantu uzņēmumu izvērtēšanu un reģistrēšanu, kuri nodarbojas ar mākslīgo apsēklošanu, embriju un olšūnu transplantāciju.

Tāpat Lauksaimniecības datu centrs veiks personu sertificēšanu, kuras nodarbojas ar dzīvnieku vērtēšanu, pārraudzību, mākslīgo apsēklošanu, embriju un olšūnu pārstādīšanu, jaunu lauksaimniecības dzīvnieku šķirņu apstiprināšanu un reģistrēšanu, kā arī slaucamo govju un piena šķirņu kazu virspārraudzību, paredzot iespēju šos uzdevumus deleģēt privāto vai publisko tiesību subjektam.

Savukārt Pārtikas un veterinārais dienests pārņem šķirnes dzīvnieku audzētāju organizāciju, komersantu, sertificēto personu kontroli un to personu kontroli, kurām ir apliecība pārraudzības un mākslīgās apsēklošanas darba veikšanai vienā ganāmpulkā.

Izmaiņas stāsies spēkā pēc to publicēšanas laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”.

______________________________

Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
pārvaldes vecākā referente
Tālrunis: 67027622
viktorija.kalnina@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    17.06.2009