Projektu iesniegšanai enerģijas ražošanai no biomasas plānots nekavējoties izsludināt otro kārtu

Zemkopības ministrija (ZM) informē, ka līdz 2008. gada 3. decembrim Lauku attīstības programmas 2007.-2013.gadam pasākumā „Enerģijas ražošana no lauksaimniecības un mežsaimniecības izcelsmes biomasas” pirmās kārtas ietvaros Lauku atbalsta dienestā (LAD) tika iesniegts 31 projekts. Pirmajai kārtai kopējais atvēlētais finansējums ir 10 miljoni latu. Lai visus iesniegtos projektus apstiprinātu, būtu nepieciešami 31,5 miljoni latu.

Izvērtējot lauksaimnieku lielo interesi un aktivitāti par šo pasākumu un ņemot vērā pirmajā kārtā ierobežoto finansējumu, kā arī lai nebūtu jānoraida labi un pārdomāti sagatavoti projekti gan ar akceptētiem būvprojektiem, gan reāliem biznesa plāniem, Zemkopības ministrija nākamajā nedēļā plāno ar LAD saskaņot otrās kārtas izsludināšanu nekavējoties. Tas nozīmē, ka pirmās kārtas pretendenti, kuru projekti, iespējams, tiks noraidīti pirmajā kārtā, varēs tos papildināt, uzlabot un tos iesniegt atkārtoti otrajā kārtā.

Šobrīd nekādi grozījumi vai labojumi projektu atlases kritērijos netiks veikti. Iespējams, ka otrās kārtas projektu iesniegšanas termiņš noslēgsies aprīļa beigās. Plānots, ka otrās kārtas kopējais finansējums būs 15 miljoni latu.

Par otrās kārtās projektu iesniegšanas termiņiem lauksaimnieki tiks laikus informēti.

Saistītie resursi:

Pirmajā kārtā iesniegtos projektus enerģijas ražošanai no biomasas vērtēs pēc atbilstības pasākuma mērķiem [16.02.2009.]

Informāciju sagatavoja:

Dagnija Muceniece

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Tālrunis: 67027070

Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    11.02.2009