R.Vējonis: lauksaimnieku problēmas jārisina ātri

           „Lauksaimnieku problēmas ir jārisina ātri un šajā ziņā atbildību jāuzņemas arī finanšu ministram un Ministru prezidentam.” Šādu nostāju Raimonds Vējonis, tiekoties ar lauksaimnieku organizāciju pārstāvjiem.

Tikšanās laikā ar ministru tika pārrunātas lauksaimniecības nozares aktualitātes, kas nevar gaidīt ilgstošu risinājumu. Lauksaimnieki pauda bažas, ka vēl joprojām saskaras ar grūtībām saņemt atbalstu kredītsaistību atvieglošanai, pamatsummas atlikšanai uz gadu un esošo kredītu pārstrukturēšanai. Lai konceptuāli vienotos par konkrētiem nosacījumiem un termiņiem šo pasākumu izpildē, R.Vējonis jau tuvākajā laikā uz tikšanos aicinās Finanšu ministru Ati Slakteri un banku vadītājus.

            Lauksaimnieki arī kategoriski iebilda par iespējamo Valsts Tehniskās uzraudzības aģentūras (VTUA) funkciju nodošanu Ceļu satiksmes drošības direkcijai (CSDD), par ko šobrīd tiek diskutēts saistībā ar valdības iecerēto valsts institūciju optimizēšanas plānu. Abu minēto institūciju sniegtie pakalpojumi, kā arī to sniegšanas specifika ir atšķirīga, savukārt VTUA pakalpojumu izcenojumi ir ievērojami lētāki kā CSDD.

            „Šo institūciju apvienošana šajā situācijā tiešām būtu nelietderīga un visvairāk no tā ciestu lauksaimnieki. Turklāt arī budžeta ietaupījums būtu niecīgs vai pat nekāds”, atzina R.Vējonis. Ar šiem un citiem argumentētiem Zemkopības ministrijas un lauksaimnieku organizāciju pārstāvju viedokļiem un secinājumiem par esošo situāciju R.Vējonis iepazīstinās arī Ministru prezidentu Ivaru Godmani.

            Tikšanās laikā R.Vējonis uzklausīja lauksaimnieku pārdomas un priekšlikumus par Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) darbību. Lauksaimnieki apņēmās divu nedēļu laikā iesniegt šos priekšlikums Zemkopības ministrijai, lai tiktu izvērtēta to lietderība un ieviešanas nepieciešamība. „Tikai ar jūsu palīdzību un sniegto informāciju mēs patiešām varēsim uzlabot šīs kontrolējošās iestādes darbību, tomēr pat šādā, lauksaimniekiem grūtā brīdi ir jāapzinās - pavisam bez kontroles iztikt nevarēs ”, norādīja R.Vējonis.

            Uz tikšanos ar R. Vējoni bija ieradušies Zemnieku saeimas, Lauksaimnieku  organizāciju sadarbības padomes un Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas pārstāvji.

 

 

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa

 

  • Publicēts:
    12.02.2009