Sākas pieteikšanās konkursam „Sējējs - 2009”

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus pieteikties lauksaimnieku vidū populārajam konkursam „Sējējs-2009”. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas arī pašvaldības un lauksaimnieku nevalstiskās organizācijas.

Laikā no 1989.- 1992.gadam lauksaimnieku biedrības nodibināja prēmiju “Sējējs”.1994.gadā konkurss tika atjaunots jaunā kvalitātē kopā ar Vides ministriju. Tā kopš 1994.gada konkurss “Sējējs” tiek rīkots katru gadu, un laureāta gods Latvijas lauku ļaudīm ir kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem apbalvojumiem. Šogad finansiālās situācijas dēļ valstī rīkot konkursu samazinātā formātā radusi iespēju tikai Zemkopības ministrija.

Šogad konkursa dalībniekus vērtēs tikai piecās grupās iepriekšējo 11 grupu vietā. Nominācijā „Lauksaimnieciskā ražošana” vērtēs liekākās augkopības un lopkopības saimniecības. Savukārt nosacīti mazākas augkopības, lopkopības un netradicionālās lauksaimniecības saimniecības vērtēs grupā „Saimniekošana laukos”. Jau otru reizi nominācijā „Ģimene lauku sētā” aicina pieteikties vienas ģimenes apsaimniekota lauku saimniecība. Šī nominācija pagājušajā gadā ieguva lielu dalībnieku atsaucību. Tāpat vērtēs dalībniekus nominācijā „Lauksaimnieku kooperācija”.

Pieteikumi dalībai šajās konkursa grupās jāiesniedz Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rajonu lauku attīstības birojos līdz 12.jūnijam.

Pirmās kārtas dalībniekus grupās „Lauksaimnieciskā ražošana”, „Saimniekošana laukos”, „Ģimene lauku sētā” un „Lauksaimnieku kooperācija” vērtēs LLKC filiāles, bet otrās kārtas dalībniekus visās šajās konkursa grupās – ZM izveidotas komisijas. No katra plānošanas reģiona 2.kārtai drīkst izvirzīt ne vairāk kā četrus dalībniekus.

Jau trešo reizi tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā. Pretendentus šai nominācijai izvirza ZM un tās padotībā esošās iestādes, lauksaimnieku sabiedriskās organizācijas un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmija. Pretendentus jāpiesaka līdz šā gada 31.jūlijam Zemkopības ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļā.

Katrā konkursa grupā noteiks tikai vienu laureātu, kurš saņems balvu vai subsīdiju. Tāpat laureāti saņems sudraba medaļas un diplomus.

Konkursa laureātus un pārējos otrās kārtas dalībniekus godinās konkursa noslēguma pasākumā šā gada 16.oktobrī Latvijas Lauksaimniecības universitātē.

Konkursa balvu fonda veidošanā var piedalīties iestādes, organizācijas, uzņēmumi un privātpersonas.

Tuvāk iepazīties ar konkursa nolikumu un citu ar konkursu saistīto informāciju var ZM interneta mājas lapas www.zm.gov.lv sadaļā „Sējējs-2009” jeb <<pēc šīs saites>>.

Informāciju sagatavoja

Antra Elste

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas

pārvaldes vecākā referente

Tālrunis: 67878705

antra.elste@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    04.06.2009