Zemkopības ministrija izstrādās prasības mājas (istabas) dzīvnieku audzētavām un audzētājiem

Zemkopības ministrija (ZM) izstrādās prasības mājas (istabas) dzīvnieku audzētavām un audzētājiem, kas nepieciešamas, lai sakārtotu dzīvnieku labturības prasību ievērošanu mājas (istabas) dzīvnieku audzētavās.

 

Saskaņā ar Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) apkopotajām sūdzībām, kā arī, veicot ārpuskārtas pārbaudes mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas vietās, secināts, ka tajās visvairāk un smagākie pārkāpumi saistīti ar slimu ģenētiski nepilnvērtīgu mājas (istabas) dzīvnieku iedzimtām slimībām, kroplībām vai pataloģijām. Tapāt pārkāpumi konstatēti dzīvnieku pavairošanā un tirdzniecībā, kā arī ar dzīvnieku labturības prasību ievērošanā.  

 

Ņemot vērā Pārtikas un veterinārā dienesta ierosinājumu, ZM izstrādās prasības mājas (istabas) audzētavām un audzētājiem, paredzot, ka mājas (istabas) dzīvnieku audzētavām un audzētājiem jābūt reģistrētiem Pārtikas un veterinārajā dienestā. Turklāt arī Veterinārmedicīnas likumā noteikts, ka dzīvnieku audzētavas ir pakļautas valsts veterinārajai uzraudzībai un kontrolei.

 

Pašreiz Zemkopības ministrija ir iesniegusi Valsts kancelejā likumprojektu „Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā”, kur noteikts, ka mājas (istabas) dzīvnieks ir dzīvnieks, kuru cilvēks tur savam priekam, bet mājas (istabas) dzīvnieku audzētava – vieta, kur mājas (istabas) dzīvnieku tur sugas pavairošanai komerciālos vai nekomerciālos nolūkos.

 

             Lai aiztaupītu nepatīkamus pārsteigumus iegādājoties mājdzīvniekus, piemēram, dzīvnieku dokumentu viltošanu, slimu dzīvnieku iegādi, Zemkopības ministrija aicina nākamos dzīvnieku saimniekus slēgt rakstisku vienošanos ar pārdevēju par konkrētā dzīvnieka iegādi, lai jaunajam īpašniekam būtu iespējams aizstāvēt savas intereses.

 

Informācija liecina, ka arī Eiropas Savienības (ES) valstīs pastāv problēma ar nelegālu dzīvnieku tirdzniecību un tās izraisītām sekām. Tālab Latvijas iedzīvotājiem jābūt īpaši vērīgiem, iegādājoties dzīvnieku no kādas citas valsts, un jāpieprasa dzīvnieka pārdevējam dokumenti, kas apliecina šī dzīvnieka izcelsmi, iespējamās vakcinācijas un profilaktiskos pasākumus.

 

 

________________________________

 

Informāciju sagatavoja

Solveiga Lazovska

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas

vadītājas vietniece

tālrunis: 67027498

Solveiga.Lazovska@zm.gov.lv

 

 

  • Publicēts:
    27.02.2009