Zemkopības ministrija veido ciešāku lauksaimniecības nozaru sadarbību ar Vāciju

Šodien, Zemkopības ministrijā (ZM) viesojās Vācijas Federatīvās Republikas Mēklenburgas - Priekšpomerānijas federālās zemes landtāga Lauksaimniecības, vides un patērētāju aizsardzības komisijas deputāti, lai ar ZM speciālistiem pārrunātu cūkkopības, piensaimniecības un zvejniecības, kā arī lauksaimniecības ražojumu tirdzniecības jautājumus.

Tikšanās laikā Zemkopības ministrijas speciālisti Mēklenburgas - Priekšpomerānijas Lauksaimniecības, vides un patērētāju aizsardzības komisijas deputātus iepazīstināja ar dažādu lauksaimniecības nozaru situāciju un to attīstības tendencēm Latvijā. Savukārt Vācijas delegācijas pārstāvji interesējās par cūkkopības, piena un liellopu audzēšanas nozari mūsu valstī.

Zemkopības ministrijas speciālisti kā vienu no lauksaimniecības problēmu risinājumiem, kas saistītas ar ekonomisko situāciju valstī, minēja kooperatīvu veidošanu, piebilstot, ka Latvijas lauksaimnieki pamazām sāk novērtēt to priekšrocības. 

Sarunas gaitā abpusēji atzinīgi tika vērtēts fakts, ka  Latvijā sevišķi sekmīgi attīstās graudkopības nozare, jo tiek saražots par 30% vairāk graudu nekā patērēts, līdz ar to nodrošinot eksporta pieaugumu uz citām valstīm.

Vācijas pārstāvjus plašāk interesēja bioenerģijas ražošanas pieredze Latvijā. Ministrijas speciālisti norādīja, ka Latvijā tiek audzēti vairāk kā 100 000 hektāru gan ziemas, gan vasaras rapšu, kas tiek eksportēti uz ārvalstīm degvielas ražošanai.

Gan Mēklenburgas - Priekšpomerānijas Lauksaimniecības, vides un patērētāju aizsardzības komisijas deputāti, gan ZM speciālisti izteica bažas par lielo kormorānu jeb jūras kraukļu negatīvo ietekmi uz zivsaimniecību. Latvijas pārstāvji izteica vēlmi sadarboties ar Vāciju, lai nākotnē būtu iespēja šo putnu darbības ierobežot, jo kormorāni apēd vērā ņemamu daudzumu zivju.  

Sarunas gaitā arī atzinīgi tika vērtēta līdzšinējā Latvijas sadarbība ar Vāciju liellopu šķirņu audzēšanā, kas uzsākta aptuveni pirms 10 gadiem. Latvijas liellopu audzētājiem joprojām ir iespēja konsultēties ar Vācijas lopkopjiem. Pamatojoties uz to, abas puses izteica vēlmi nākotnē ciešāk sadarboties lopkopībā jau valdību līmenī.

Latviju tikšanās laikā pārstāvēja Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Ligita Silaraupa un ZM speciālisti, kā Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) priekšsēdētāja vietniece, Latvijas Augļkopju asociācijas valdes priekšsēdētāja Māra Rudzāte.

Mēklenburgas – Priekšpomerānijas delegāciju vadīja landtāga Lauksaimniecības, vides un patērētāju aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Matiass Līcs (Matthias Lietz, Kristīgo demokrātu frakcijas pārstāvis, Meklenburgas - Pomerānijas Landtāga – Parlamenta, Austrumpriekšpomerānijas apgabala padomes prezidents).

______________________________
Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
pārvaldes vecākā referente
Tālrunis: 67027622
viktorija.kalnina@zm.gov.lv
  • Publicēts:
    09.06.2009