Zemkopības ministrs ar Krievijas vēstnieku Latvijā pārrunā turpmākos sadarbības virzienus

Šodien, 29.aprīlī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Krievijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Vešņakovu, lai pārrunātu abu valstu līdzšinējo sadarbību, kā arī apspriestu sadarbības virzienus nākotnē.


Tikšanās laikā abu valstu pārstāvji atzinīgi vērtēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) un Krievijas Federācijas Veterinārā un fitosanitārā uzraudzības dienesta kopīgo sadarbību, kuras rezultātā ir aktualizēts Latvijas dzīvnieku izcelsmes un zivju pārstrādes uzņēmumu saraksts, kuri veic eksportu uz Krievijas Federāciju. Vēstnieks personīgi ir izrādījis iniciatīvu veicināt Latvijas uzņēmumu iekļaušanu sarakstā, kuriem ir atļauja ievest produkciju Krievijas tirgū.


Savukārt zemkopības ministrs J.Dūklavs pateicās par konstruktīvo sadarbību abu valstu augu aizsardzības jautājumu atbildīgo dienestu starpā, atrisinot problēmas ar drošas augkopības produkcijas piegādēm Krievijai no Latvijas un piegādēm, kas caur Latviju tiek sūtītas no citām ES dalībvalstīm. Tāpat ministrs norādīja, ka Latvija ir ieinteresēta attīstīt sadarbību galas un piena sektora produktu piegādē Krievijai.

Krievijas vēstnieks Latvijā arī izteicas par iespēju veidot kopuzņēmumus ar Latvijas meža nozarē un lauksaimniecības produktu pārstrādē strādājošiem uzņēmumiem.

Tikšanās noslēgumā J.Dūklavs Krievijas vēstniekam apliecināja, ka plāno doties uz Starptautiskās Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas rīkoto Graudu Forumu, kas notiks šī gada 6.-7.jūnijā Sanktpēterburgā, kur paredzēta tikšanās arī ar Krievijas Federācijas lauksaimniecības ministri. Tāpat tiks aktivizēts darbs lauksaimniecības jautājumos abu valstu Starpvaldību komisijā.
______________________________

Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
pārvaldes vecākā referente
Tālrunis: 67027622
viktorija.kalnina@zm.gov.lv

 

  • Publicēts:
    29.04.2009