Zemkopības ministrs Briselē tiksies ar ES jūraslietu un zivsaimniecības komisāru

Rīt, 20.janvārī, zemkopības ministrs Mārtiņš Roze Briselē tiksies ar Eiropas Savienības (ES) jūraslietu un zivsaimniecības komisāru Džo Borgu, lai pārrunātu iespējamās izmaiņas īstermiņa nosacījumos Eiropas Zivsaimniecības fonda (EZF) finansējuma izmantošanā, veicot labojumus attiecīgajās regulās. Izmantojot atvieglotus atbalsta saņemšanas nosacījumus, palielinātos zivju pārstrādes uzņēmumu konkurētspēja.

 

Zemkopības ministrs tikšanās laikā ES jūraslietu un zivsaimniecības komisāru iepazīstinās ar pašreizējo ekonomisko situāciju Latvijā. M.Roze norādīs, ka Latvijā izveidojusies sarežģīta situācija, ko izraisījuši dažādi nelabvēlīgi finanšu un ekonomiskie procesi - ir samazinājies zivsaimniecības produktu patēriņš, palēninājušies uzņēmējdarbības attīstības tempi un uzņēmumi vairs nevar investēt attīstībā un konkurētspējas palielināšanā. Laikā, kad ekonomikā ir vērojama lejupslīde, publiskais atbalsts uzņēmējdarbībai ir īpaši svarīgs.

 

Latvijas zivju apstrādes uzņēmumi, saskaņā ar esošajiem Regulas nosacījumiem, pēc nodarbināto skaita jāierindo lielo uzņēmumu grupā, jo konservu ražošanas procesā galvenokārt tiek izmantots roku darbs un šī procesa mehanizācija, samazinot darbinieku skaitu, nav iespējama ražošanas specifikas dēļ. Vienlaikus pēc apgrozījuma apjoma šie uzņēmumi atbilst mazo vai vidējo uzņēmumu definīcijai salīdzinājumā ar citiem Eiropas Savienības (ES) lielajiem uzņēmumiem. „Tā kā šie uzņēmumi lielāko daļu saražotās produkcijas eksportē, tādējādi nodrošinot zivsaimniecības nozarei pozitīvu ārējās tirdzniecības bilanci, to sekmīga darbība un turpmāka attīstība Latvijas pašreizējā ekonomiskajā situācijā ir īpaši svarīga un atbalstāma,” sarunā uzsvērs zemkopības ministrs.  

 

„Tāpat jānorāda, ka liela daļa šo uzņēmumu atrodas piekrastes rajonos, kur vērojama nelabvēlīgas sociāli ekonomiskās situācijas veidošanās un bezdarba pieaugums, it īpaši pašreizējos krīzes apstākļos. Lielākas publiskā atbalsta intensitātes noteikšana šādiem uzņēmumiem palīdzētu saglabāt jau esošās un, iespējams, nodrošinātu jaunu darbavietu radīšanu,” skaidros M.Roze.

 

 

________________________________

 

Informāciju sagatavoja

Solveiga Lazovska

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas

vadītājas vietniece

tālrunis: 67027498

Solveiga.Lazovska@zm.gov.lv

 

 

  • Publicēts:
    19.01.2009