Zemkopības ministrs mazpulku jubilejas gadā izsludinās kartupeļu audzēšanu

Nu jau ceturto gadu ar Zemkopības ministrijas (ZM) un zemnieku saimniecības „Ezerkauliņi” atbalstu mazpulcēni sacenšas par to, kuram izdosies izaudzēt labāko dārzeni un noslēgt līgumus par pašu izaudzētās ražas pārdošanu Latvijas lielveikalos. Bērni un jaunieši no visas Latvijas līdz šim ir audzējuši kāpostus, burkānus un sīpolus. Šogad, kad Latvijas mazpulki svin savas pastāvēšanas 80 gadu jubileju, uzmanības centrā ir kartupelis.

 

Tāpat arī šogad Zemkopības ministrija kopīgi ar z/s „Ezerkauliņi” ir atradusi iespēju atbalstīt mazpulcēnus un dāvina kartupeļus, tā turpinot iepriekšējos gados aizsākto dārzeņu audzēšanas tradīciju.

 

„Ir patiess prieks vērot, ar kādu degsmi mazie mazpulcēni piedalās rīkotajos konkursos un gūst vērā ņemamus panākumus. Mazpulcēnu centība un labie rezultāti ir acīmredzami. Nozīmīgi, ka mūsu rīkoto konkursu laikā ir izveidojusies veiksmīga sadarbība starp jauniešu organizāciju „Latvijas mazpulki” un vienu no lielākajiem dārzeņu audzētājiem Latvijā - zemnieku saimniecību „Ezerkauliņi”. Zemkopības ministrija ir gandarīta, ka var atbalstīt tos, kuru rokās ir Latvijas lauku nākotne. Gribu pateikties Latvijas mazpulkiem par ieguldīto darbu un novēlēt turpmāk gūt vēl lielākus panākumus”, tā Mārtiņš Roze.

 

Rīt, 31. janvārī biedrība „Latvijas Mazpulki” rīko konferenci „Audzēsim kartupeļus savā zemē”. Konferences laikā zemkopības ministrs izsludinās konkursu mazpulcēniem, ieinteresējot jauniešus iesaistīties kartupeļu audzēšanā, izpētē un iedrošinot apkopt lielākas kartupeļu platības, un izaudzēto realizēt ar z/s „Ezerkauliņi” palīdzību.

 

Konference notiks Zemkopības ministrijā, Rīgā, Republikas laukumā 2, 2.stāva konferenču zālē. Sākums pulksten 11.00.

 

 

______________________________

 

Informāciju sagatavoja

Antra Elste

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas

pārvaldes vecākā referente

Tālrunis: 67027622

antra.elste@zm.gov.lv

 

 

 

 

  • Publicēts:
    30.01.2009
© Copyright 2011 Zemkopības ministrija. Izstrādāts: Business Instruments Informācijas publicēšana, saskaņojot ar Zemkopības ministriju.
"Piekļūstamības paziņojums" (ZM, PVD, VTUA, VMD)
Pēdējās izmaiņas lapā veiktas: 24.10.2021