Zemkopības ministrs Pleskavā pārrunās Latvijas lauksaimniecības produktu tirdzniecības iespējas

Rīt, 19.jūnijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs darba vizītē Pleskavā tiksies ar Pleskavas apgabala gubernatoru Andreju Turčaku, lai pārrunātu Latvijas lauksaimniecības produktu tirdzniecības iespējas Pleskavas apgabalā. Tāpat vizītes gaitā plānota Latvijas uzņēmēju tikšanās ar Pleskavas apgabala uzņēmējiem, kurā piedalīsies arī zemkopības ministrs.

 

Zemkopības ministra un Pleskavas apgabala gubernatora galvenais sarunas temats būs saistīts ar tā dēvētajiem pārrobežu sadarbības projektiem, kuru ietvaros varētu tikt noteiktas nodokļu atlaides pierobežas uzņēmumiem. Tāpat J.Dūklavs un A.Turčaks plašāk apspriedīs Latvijas un Pleskavas apgabala sadarbību piena un gaļas produktu tirdzniecībā, īpaši akcentējot svaiga piena piegādes iespējas Pleskavas apgabalam. Amatpersonas pārrunās arī iespējamos sadarbības projektus mežsaimniecībā un citās lauksaimniecības jomās.

 

Savukārt Pleskavas apgabala tirdzniecības un rūpniecības palātā Pleskavas apgabala uzņēmēji tiksies ar Latvijas uzņēmēju delegāciju, lai pārrunātu sadarbības iespējas piena piegādē pārstrādei, graudu piegādē un pārstrādē, kā arī svaigu dārzeņu piegādē. Tāpat abu valstu uzņēmējus interesē sadarbība linu nozarē, medus ražošanā, bezalkoholisko dzērienu ražošanā un dzīvu mājlopu piegādē. Latvijas uzņēmējus pārstāvēs Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks, kooperatīva „Trikāta” valdes priekšsēdētājs Uldis Krievārs, Rēzeknes gaļas kombināta valdes priekšsēdētājs Guntis Piteronoks, kooperatīva „Baltijas dārzeņi” direktors Kaspars Brunovskis un citi uzņēmēji.

 

Krievija ir nozīmīgākais Latvijas tirdzniecības partneris, jo jau ceturto gadu Latvijas lauksaimniecības produkti visvairāk tiek eksportēti tieši uz Krieviju. Tāpat arī lauksaimniecības produkcijas importā no trešajām valstīm uz Latviju Krievija sasniedz vislielāko apjomu. Latvijas tirdzniecības bilance ar Krieviju ir konstanti pozitīva, turklāt ar pieauguma tendenci. Piemēram, 2008.gadā pieaugums, salīdzinoši ar 2007.gadu bija 73 %. Latvija uz Krieviju eksportē augošus kokus un grieztus ziedus, pienu un piena produktus, gaļas subproduktus, zivis un vēžveidīgos. Tāpat uz Krieviju veiksmīgi savu produkciju eksportē tādi Latvijas uzņēmumi kā „Laima”, „Latvijas balzams”, „Rīgas piena kombināts”, „Spilva”, kā arī Jaunpils un Smiltenes piena kombināti, „Cido”, „Pure Food” un citi.

 

 

________________________________

 

Informāciju sagatavoja

Solveiga Lazovska

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas

vadītājas vietniece

tālrunis: 67027498

Solveiga.Lazovska@zm.gov.lv

 

  • Publicēts:
    18.06.2009