Zemkopības ministrs sveiks dārzkopības kooperatīvu „Mūsmāju dārzeņi” ar atbalstā izmaksāto pirmo miljonu latu

Piektdien, 17.aprīlī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Ogres rajona Madlienas pagastā sveiks Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību (LPKS) „Mūsmāju dārzeņi” ar atbalstā izmaksāto un kooperatīva attīstībā investēto pirmo miljonu latu.

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība „Mūsmāju dārzeņi” izveidota 2006.gadā kā ražotāju grupa un šobrīd apvieno 6 dārzeņu audzēšanas saimniecības: SIA „Dimdiņi Agro” Lizuma pagastā Gulbenes rajonā, z/s „Galiņi” Madlienas pagastā Ogres rajonā, z/s „Bračas” Allažu pagastā Rīgas rajonā, z/s „Dārzi” Krimūnu pagastā Dobeles rajonā, z/s „Sviķi” Cesvaines novadā Madonas rajonā un z/s „Zarumi” Rembates pagastā Ogres rajonā. Lielākās no šīm saimniecībām platības un saražotās produkcijas apjoma ziņā ir „Dimdiņi” un „Galiņi”. Kooperatīvā tiek audzēti kāposti, burkāni, bietes, gurķi, tomāti, kolrābji, kabači, sīpoli un citi dārzeņi, kurus piegādā lielveikalu tīkliem Rimi, Elvi un Prisma.

LPKS “Mūsmāju Dārzeņi” ir piešķirts ražotāju grupas sākotnējās atzīšanas statuss Eiropas Lauksaimniecības garantijas fonda (ELGF) Kopējā tirgus organizācijas pasākuma “Ražotāju organizāciju atzīšana, darbības programmu apstiprināšana un atbalsts augļu un dārzeņu sektorā” ietvaros. Īstenojot šo atzīšanas plānu, ražotāju grupa saņem Eiropas Savienības un Latvijas valsts atbalstu. Kooperatīva atzīšanas plāns ir apstiprināts uz trīs gadiem par kopējo summu 3,5 miljoni latu. 2008.gada augustā noslēdzās atzīšanas plāna pirmais darbības gads, par kuru šobrīd kooperatīvam izmaksāts atbalsts 1 033 238 latu apmērā. Produkcijas realizācijas apjoms kooperatīva pirmajā darbības gadā ir pieaudzis par 34% salīdzinot ar iepriekšējā gada apgrozījumu.

Zemkopības ministrs LPKS “Mūsmāju Dārzeņi” sveiks zemnieku saimniecībā „Galiņi” Madlienas pagastā , Ogres rajonā, piektdien, 17.aprīlī pulksten 11.00.

Pasākumā aicināti piedalīties arī masu mediju pārstāvji.

Lūdzam žurnālistus pieteikties dalībai pasākumā līdz ceturtdienas, 16.aprīļa, pulksten 15.00 pa tālruni 67027010. Autobuss no ministrijas autostāvvietas (2.stāvā) uz pasākuma vietu izbrauks piektdien, 17.aprīlī pulksten 9.30.

Informāciju sagatavoja

Solveiga Lazovska

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas

vadītājas vietniece

tālrunis: 67027498

Solveiga.Lazovska@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    15.04.2009