Zemkopības ministrs tiksies ar Krievijas vēstnieku Latvijā

      
Trešdien, 29.aprīlī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiksies ar Krievijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Vešņakovu, lai pārrunātu abu valstu līdzšinējo sadarbību, kā arī apspriestu sadarbības virzienus nākotnē. Tāpat amatpersonas pārrunās J.Dūklava plānotās vizītes Maskavā šī gada 13.-15. maijā gaitu.


Krievija ir viens no Latvijas galvenajiem eksporta tirgiem, kur savas pozīcijas ir saglabājuši tādi atpazīstami zīmoli kā Laima, Latvijas balzāms, atsevišķi piena produktu ražotāji un arī šprotu ražotāji. Bez Rīgas piena kombināta un citiem iepriekšminētiem uzņēmumiem veiksmīgi darbojas Spilva, Jaunpils un Smiltenes piena kombināti, Cido, Pure Food un citi.


2007.gadā pārtikas produktu eksports uz Krieviju bija 107 miljoni latu, kas ir par 35 miljoniem latu vairāk nekā 2006.gadā. Eksporta struktūrā pirmo vietu ieņēma alkoholiskie un bezalkoholiskie dzērieni, kas sastādīja 39,9 % no kopējā eksporta apjoma; gaļas un zivju izstrādājumi 13%; pārtikas rūpniecības atliekas; graudaugi un piena produkti.


Šī gada 24.aprīlī Pārtikas un veterinārais dienests ir saņēmis Krievijas Federācijas Veterinārā un fitosanitārā uzraudzības dienesta vēstuli, kurā tiek informēts par to, ka Krievijas puse ir aktualizējusi Latvijas dzīvnieku izcelsmes un zivju pārstrādes uzņēmumu sarakstu, kuri veic eksportu uz Krievijas Federāciju. Pēc vairākām PVD sarunām ar Krievijas Federācijas atbildīgā dienesta vadību, minētais saraksts ir būtiski paplašinājies ar cūku saimniecību sarakstu, kas varēs eksportēt uz Krievijas Federāciju dzīvas cūkas.


Savukārt 14.februārī Berlīnē tika parakstīts Krievijas un Latvijas Pārtikas veterinārā dienesta (PVD) memorands par zivju produkcijas eksportu uz Krieviju, kurš zināmā mērā atvieglo uzņēmēju iespējas eksportēt savu produkciju uz Krieviju.

Tāpat Latvija ar kopējo valsts stendu piedalās divās ikgadējās pārtikas izstādēs Krievijā: Worldfood – septembrī un Prodekspo - Latvija šogad piedalījās 7. reizi un tika pārstāvēta ar 15 uzņēmumiem.


Tikšanās notiks Zemkopības ministrijā, Republikas laukumā 2, 23.stāva 7.kabinetā, pulksten 11:30.
 

______________________________

Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
pārvaldes vecākā referente
Tālrunis: 67027622
viktorija.kalnina@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    28.04.2009