Zemkopības ministrs tiksies ar Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieku Latvijā

Rīt, 22.aprīlī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiksies ar Vācijas vēstnieku Latvijā Detlefu Veigelu, lai pārrunātu abu valstu līdzšinējo sadarbību, kā arī apspriestu sadarbības virzienus nākotnē.

Līdz šim Zemkopības ministrijai (ZM) ir izveidojušies patstāvīgi kontakti ar Vācijas Federālo Pārtikas, lauksaimniecības un patērētāju aizsardzības ministriju, kuri balstās uz ilglaicīgu sadarbību divpusējos projektos „Atbalsts Kopējās lauksaimniecības politikas veidošanā” un „Atbalsts lauksaimniecības tehnikumiem”, kā arī kopīgi realizētajos Eiropas Savienības (ES) projektos „Institucionālais atbalsts Zemkopības ministrijai” un „Pārtikas kontroles un patērētāju aizsardzības nodrošinājums”.

Kopš 2003.gada Latvija atjaunojusi piedalīšanās starptautiskajā izstādē „Zaļā nedēļa” Berlīnē. Tāpat Latvijas uzņēmēji piedalās profesionālajā pārtikas ražotāju izstādē Ķelnē un atsevišķos pasākumos Bioloģiskās lauksaimniecības izstādēs Nirnbergā. Šajās starptautiskajās izstādēs zemkopības ministrs un ZM speciālisti uzstājušies Berlīnes Agrārajos forumos un Nirnbergas Bioloģiskās lauksaimniecības konferencēs.

Zemkopības ministrija turpina arī attīstīt sadarbību Vācijas federālo pavalstu līmeni. Patstāvīga sadarbība izveidota ar Brandenburgas Lauku attīstības, vides un patērētāju aizsardzības ministriju, Šlēzvigas Holšteinas Lauksaimniecības, apkārtējās un lauku vides ministriju un Bādenes - Virtembergas Pārtikas un lauku vides ministriju. Latvijas un šo pavalstu lauksaimniecības speciālisti iesaistījušies divpusējos projektos veterinārajos un pārtikas drošības jautājumos, meža nozarē, kooperatīvu veidošanā, kā arī Lauku iniciatīvas programmas sistēmas izveidē un realizācijā.

Amatpersonas tiksies ZM, Republikas laukumā 2, 23.stāva 7.kabinetā, pulksten 13.00.

 

________________________________

 

Informāciju sagatavoja

Solveiga Lazovska

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas

vadītājas vietniece

tālrunis: 67027498

Solveiga.Lazovska@zm.gov.lv

 

  • Publicēts:
    21.04.2009