3 jaunas specializētas meža ugunsdzēsības automašīnas

Piektdien, 30. janvārī, trīs virsmežniecību rīcībā tiks nodotas jaunas speciāli aprīkotas meža ugunsdzēsības automašīnas  „Mercedes  Benz Unimog” . Automašīnas nonāks Centrālvidzemes, Austrumlatgales un Zemgales virsmežniecībās. Tagad katrā virsmežniecībā ir vismaz viena jauna speciāli aprīkota meža ugunsdzēsības automašīna, pavisam Valsts meža dienestā tādas ir 14.

 

Jaunās automašīnas izgatavotas pēc speciāla pasūtījuma un būvētas, ievērojot visas prasības, kas nepieciešamas tieši meža ugunsgrēku dzēšanā. Konkursa kārtībā uzvarēja uzņēmums SIA „Unimotors Latvia”, kas piegādāja arī iepriekšējās 11 automašīnas.

 

Pirmās desmit „Mercedes Benz Unimog” meža ugunsgrēku dzēšanai paredzētajās automašīnas tika iegādātas 2011. gada nogalē, bet ugunskristības tām bija 2012. gada sezonā. Šīs automašīnas ir dislocētas Jēkabpilī, Smiltenē, Ventspilī, Kuldīgā, Valmierā, Daugavpilī un Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā, kuras rīcībā nonāca 4 jaunie auto. Vienpadsmitā automašīna 2013. gadā tika nodota Austrumlatgales virsmežniecībai un atrodas Balvos. Šogad piegādātās automašīnas tiks dislocētas Tukumā, Cesvainē un Rēzeknē.

 

Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Edijs Leišavnieks norādīja, ka jaunās  automašīnas  „Mercedes Benz Unimog”, salīdzinot ar 30 gadus vecajiem „GAZ 66”, noteikti atvieglos meža ugunsdzēsēju darbu. Ar jauno automašīnu var operatīvāk strādāt, tām ir modernāki sūkņi un cits speciāli meža ugunsgrēku dzēšanai paredzētais aprīkojums.

 

Edijs Leišavnieks atzīmēja, ka Valsts meža dienesta stratēģiskais mērķis ir nodrošināt kopā 35 jaunas un modernas smagās meža ugunsdzēsības automašīnas, kuras aizstātu viskritiskākajā stāvoklī esošās „GAZ 66” automašīnas.

 

Informāciju sagatavoja Selva Šulce, tālr. 67210366

Sīkāka informācija – Edijs Leišavnieks, tālr.  67221092 –

Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          Jaunās specializētās meža ugunsdzēsības automašīnas  „Mercedes Benz Unimog”

 

 

Sākotnēji publicēts: 30.01.2015.

 • Publicēts:
  02.02.2015

Darba plāns

 • VMD ĢIS
 • Uzticības tālrunis
 • Covid19
 • Administratīvo sodu pārbaude un nomaksa
 • KNAB
 • PVD mežacūkas
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā