Apbalvoti četri Valsts meža dienestā strādājošie

Apbalvoti četri Valsts meža dienestā strādājošie

Šodien, 19. novembrī,  Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs pasniegs apbalvojumus 53 nozares pārstāvjiem par sasniegumiem lauksaimniecībā, meža nozarē, zivsaimniecībā un pārtikas aprites nodrošināšanā. Apbalvojumus saņems lauksaimnieki, speciālisti, zinātnieki, mācībspēki un valsts pārvaldes darbinieki, kuriem ministrs pasniegs Ministru kabineta Atzinības rakstu, Zemkopības ministrijas augstāko apbalvojumu – medaļu "Par centību", Zemkopības ministrijas Atzinības rakstu un Zivju fonda Atzinības rakstu.

 

Zemkopības ministrijas Atzinības raksts tiks pasniegts arī četriem no Valsts meža dienesta –

 

 • DAINIM BLŪMENTĀLAM – Ziemeļkurzemes virsmežniecības virsmežziņa vietniekam. Darbs ar mežu Dainim Blūmentālam saistīts jau no 1975. gada Mežsaimniecības inženiera kvalifikācija tika iegūta absolvējot Mežsaimniecības fakultāti. Visus darba gadus, un tie meža nozarē pavisam ir 39, viņš ir uzticīgs izvēlētajai profesijai – mežsaimnieks. Meža saimnieks. Savu mežu viņš pazīst labi – katru stūrīti, katru taciņu un zina, kas kurā vietā ir jādara un zina, kur mežam ir nodarīts pāri. Kolēģi viņu raksturo kā saprotošu, koleģiālu, izpalīdzīgu, ar lielu atbildības  izjūtu, prasīgs pret citiem un, pirmkārt pret sevi, viņa humoram ir īpaša garša, tāpat nav iztikts bez dziesmas un dejas, kas ir sirdī apslēptais  prieks. Visi 39 gadi ir godam kalpoti mežam. Paldies viņam par to.

 

 • ELZAI  USTUPEI – Ziemeļvidzemes virsmežniecības Valkas biroja vecākajai referentei. Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā iegūstas divas specialitātes – dekoratora dārzkopja un mežsaimniecības inženiera. Abas šīs jomas Elzai ir vienlīdz sirdij tuvas līdz pat šim brīdim, vienai veltot brīvo laiku, otrai – darba stundas. Elza piedzīvojusi un pārdzīvojusi daudz un dažādas Valsts meža dienesta teritoriālās un strukturālās pārmaiņas, bet vienmēr saglabājusi mīlestību pret mežu. Nevienā situācijā netika zaudēts darba prieku un enerģija apgūt arvien jaunus darba pienākumus. Pie tam, ne tikai apgūt, bet arī ļoti apzinīgi, ar lielu atbildības sajūtu, ar ieinteresētību par rezultātiem, tos pildīt. Apbrīnojamā centība un apzinīgums ir Elzu raksturojošākās īpašības.  Ļoti izpalīdzīga, saprotoša un iejūtīga gan pret kolēģiem, gan pret apmeklētājiem – skaidrojot un paskaidrojot meža īpašniekiem kā aizpildīt dažādās veidlapas. Šovasar, pēc Valsts meža dienesta iekšējās kontroles virsmežniecībā, neoficiāli tika atzīts, ka lietvedības jomā Valkas birojā ir „vislabākā kārtība” visā VMD. Un tas, galvenokārt, ir tieši Elzas nopelns!

 

 • LAIMONIM KĻAVIŅAM – Ziemeļaustrumu virsmežniecības inženierim medību jautājumos. Laimonis Kļaviņš Mežsaimniecības un mežrūpniecības sistēmā strādā no 1981.gada pēc Latvijas Lauksaimniecības Universitātes absolvēšanas. Ieguvis cieņu virsmežniecības kolektīvā kā profesionālis savā jomā. Savus amata pienākumus pilda apzinīgi, ar augstu atbildības sajūtu. Neatsakās no sabiedriskajiem pienākumiem un papildus uzdevumiem. 2014. gada jūlijā rīkojoties profesionāli, operatīvi, pašaizliedzīgi un arī drosmīgi, tika atklāts rupjš medību likuma pārkāpums, kas bija radījis būtisku kaitējumu medību resursiem.

 

 • GINTAM JAUNKALNAM – Ziemeļaustrumu virsmežniecības Alūksnes nodaļas vecākajam mežzinim. Gints Jaunkalns  meža nozarē strādā jau no 1983. gada, kad tika uzsāktas darba gaitas pēc Mežsaimniecības fakultātes absolvēšanas. Saskarsmē ar apmeklētājiem atsaucīgs un pieklājīgs. Labs kolēģis. Spēj apmācīt un vadīt padotos. Atbildīgās situācijās rīkojas apdomīgi un ar vajadzīgo profesionalitāti. 2014.gada jūlijā  tika atklāts rupjš medību likuma pārkāpums, kas radījis būtisku kaitējumu medību resursiem un šajā sarežģītajā situācijā viņa rīcība, kopā ar kolēģi, bija pietiekami operatīva, profesionāli pamatota un drosmīga, ņemot vērā situācijas bīstamību.

 

Sirsnīgi sveicam visus apbalvotos!

 

Sākotnēji publicēts: 19.11.2014.

 • Publicēts:
  19.11.2014

Darba plāns

 • VMD ĢIS
 • Uzticības tālrunis
 • Covid19
 • Administratīvo sodu pārbaude un nomaksa
 • KNAB
 • PVD mežacūkas
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā