Atgādinājums medniekiem

Atgādinājums medniekiem

Valsts meža dienests  atgādina medniekiem par prasībām, kuras medību procesā jāievēro, lai medību prieks nepārvērstos par vilšanos tikai savas nezināšanas vai neuzmanības dēļ.  Katrs medību dalībnieks ir atbildīgs par drošības prasību un medības reglamentējošo normatīvo aktu prasību ievērošanu. Medībās jāievēro Medību likumā noteiktās prasības, arī tās, kas attiecas uz mākslīgās gaismas avotu izmantošanu.

Dabā patlaban pilnā sparā ir aļņu un staltbriežu riests, tāpēc ir saprotama vēlme, ka mednieki intensīvi  cenšas iegūt kārotās trofejas. Šajā laikā no medījamiem dzīvniekiem  drīkst medīt arī stirnas, mežacūkas, vilkus, āpšus, bebrus, lapsas, Amerikas ūdeles un jenotsuņus.

Medniekiem jāatceras, ka Medību likumā ir teikts, ka  nakts redzamības tēmēkļus ar elektronisko palielinājumu vai attēla pārveidošanu, mākslīgos gaismas avotus vai pusautomātiskus šaujamieročus, kuru patrontelpas un magazīnas (patronu padošanas mehānisma) kopējā ietilpība ir lielāka par trim patronām, ir atļauts izmantot TIKAI meža cūku, lapsu un jenotsuņu medībās.

Gadījumā, ja individuālajās medībās mednieks lieto iepriekš minētos medību līdzekļus un rīkus, viņa pienākums ir pirms medībām aizpildīt pārskatu, kas medību laikā atrodas pie viņa. Medību pārskatā jānorāda mednieka vārds, uzvārds, medījamā dzīvnieka suga, kuru plānots medīt, medību sākuma un beigu laiks. Katrs medību dalībnieks pats /individuāli/ ir atbildīgs par drošības prasību un medības reglamentējošo normatīvo aktu prasību ievērošanu un individuālajās medībās medniekam ir saistoši medību vadītāja pienākumi, līdz ar to medību pārskats jāaizpilda KATRAM INDIVIDUĀLO MEDĪBU DALĪBNIEKAM ATSEVIŠĶI. Ja šie nosacījumi netiek ievēroti, mednieka darbības var tikt klasificētas kā nelikumīgas medības.

Medības ar ieročiem diennakts tumšajā laikā, kas sākas divas stundas pēc saulrieta un beidzas divas stundas pirms saullēkta, ir atļautas tikai no dabiska vai mākslīga paaugstinājuma, kura stāvēšanas vai sēdēšanas platforma nav zemāka par 2,5 metriem un dod iespēju veikt šāvienu uz leju.  Paaugstinājumu drīkst neizmantot aļņu buļļu un staltbriežu buļļu medībās laikposmā no 1. septembra līdz 15. oktobrim.

  Savukārt mākslīgās gaismas avotu vai nakts redzamības tēmēkli, kā jau minēts, medībās drīkst izmantot TIKAI medījot meža cūkas, lapsas un jenotsuņus un TIKAI atrodoties uz dabiska vai mākslīga paaugstinājuma, kura stāvēšanas vai sēdēšanas platforma nav zemāka par 2,5 metriem un dod iespēju veikt šāvienu uz leju.

Nevajadzētu aizmirst, ka limitētā medījamā dzīvnieka pārvietošana no vietas, kur tas nomedīts, vai ievainota limitētā medījamā dzīvnieka izsekošana, ja nav aizpildīta medību atļauja, ir kvalificējamas kā nelikumīgas medības.

Jāatceras, ka izmantotās medību atļaujas, tāpat kā līdz šim, ir jāiesniedz Valsts meža dienestā mēneša laikā pēc medībām.

 • Publicēts:
  12.09.2014

Darba plāns

 • VMD ĢIS
 • Uzticības tālrunis
 • Covid19
 • Administratīvo sodu pārbaude un nomaksa
 • KNAB
 • PVD mežacūkas
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā