Ierobežojumi medību organizēšanā vēl 5 pagastos

Ierobežojumi medību organizēšanā vēl 5 pagastos

4. novembrī laboratorisko analīžu rezultāti apstiprinājuši jaunu Āfrikas cūku mēra gadījumu Alūksnes novada Veclaicenes pagastā atrastajai beigtajai meža cūkai.

 

Ievērojot Pārtikas un veterinārā dienesta ieteikumus un, ņemot vērā jaunus saslimšanas gadījumus mežacūku populācijā ar Āfrikas cūku mēri,  Valsts meža dienests ir veicis grozījumus 2014. gada 16. septembra rīkojumā Nr. 156 „Par ierobežojumiem medību organizēšanā”, papildināts to vietu saraksts, kur  medībās nav atļauts izmantot šķirnes medību suņus, izņemot medījot ar šķirnes medību suni alās vai izmantojot ievainota dzīvnieka atrašanai, kad šķirnes medību suns ir pavadā. Aizliegums attiecas uz  Alūksnes novada Jaunlaicenes un Veclaicenes pagastu, un Apes novada Apes, Gaujienas un Trapenes pagastu medību platībām.

 

Medības ar dzinējiem un traucēšanu nav atļautas Apes, Jaunlaicenes un Veclaicenes pagastos  Ziemeļaustrumu virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā .

 

Beigto meža cūku, kurai konstatēs Āfrikas cūku mēris,  atrada aptuveni  500 metru attālumā no Igaunijas robežas un 10 km no vietas, kur pagājušajā nedēļā Igaunijā, Voru apriņķī Āfrikas cūku mēris tika konstatēts četrām meža cūkām. Sakarā ar konstatēto gadījumu noteikti papildus ierobežojumi Apes novada Gaujienas, Trapenes un Apes pagastos, kā arī Alūksnes novada Veclaicenes un Jaunlaicenes pagastos.
Pēc Pārtikas un veterinārā dienesta informācijas, laika periodā no 27. oktobra līdz 4. novembrim saņemtie laboratorisko analīžu rezultāti apstiprina Āfrikas cūku mēra vīrusu gan atrastajām jau beigtajām, gan nomedītajām 9 mežacūkām kā Ziemeļvidzemē, tā Dienvidlatgalē. Visas teritorijas atrodas jau iepriekš noteiktajā Āfrikas cūku mēra ārkārtas situācijas teritorijā. 


Līdz 4. novembrim Āfrikas cūku mēris konstatēts  150 mežacūkām.

 

Valsts meža dienests un Pārtikas un veterinārais dienests aicina visus, kuri atrod beigtas meža cūkas, nekavējoties par to informēt.

 

VMD 06.11.2014. rīkojums Nr. 188 „Par grozījumiem Valsts meža dienesta 16.09.2014. rīkojumā Nr. 156 „Par ierobežojumiem medību organizēšanā”

 

Sākotnēji publicēts 07.11.2014

 • Publicēts:
  10.11.2014

Darba plāns

 • VMD ĢIS
 • Uzticības tālrunis
 • Covid19
 • Administratīvo sodu pārbaude un nomaksa
 • KNAB
 • PVD mežacūkas
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā