Jaunas platības, kur ir ierobežojumi medību organizēšanā

Jaunas platības, kur ir ierobežojumi medību organizēšanā

Ņemot vērā konstatētos jaunus Āfrikas cūku mēra saslimšanas gadījumus meža cūku populācijā, Āfrikas cūku mēra riska zonā tiek noteiktas jaunas teritorijas, kurās stājas spēkā papildu ierobežojumi  medību organizēšanā 2014./2015. gada medību sezonā.

 

Papildus četru pagastu – Kocēnu novada Bērzaines, Kocēnu un Zilākalna pagastu un Mazsalacas novada Sēļu pagasta medību platībās nav atļauts medībās izmantot šķirnes medību suņus, izņemot gadījumus, kad ar šķirnes medību suni tiek medīts alās vai šķirnes medību suns pavadā tiek izmantots ievainota dzīvnieka atrašanai.

 

Savukārt medības ar dzinējiem vai traucēšanu nav atļautas vēl 12 riska zonā esošajās pagastu medību platībās – Dienvidlatgales virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā Vārkavas un Aizkalnes pagastā, Ziemeļaustrumu virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā Ziemeru pagastā un Ziemeļvidzemes virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā Ipiķu, Lodes, Vilpulkas, Sēļu, Vecates, Matīšu, Bērzaines, Zilākalna un  Kocēnu pagastā.

 

Tiem, kas piedalās medībās, jāatceras, ka jāievēro  nomedīto meža cūku pirmapstrādes prasības un biodrošības prasības. Jāsavāc un jāiznīcina medījuma blakusprodukti, pēc medībām jānotīra un jādezinficē medību drēbes, naži, automašīnas u.c. aprīkojums. ĀCM ir bīstama, ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana cūku dzimtas dzīvniekiem.
 

Līdz šim kopumā Āfrikas cūku mēris Latvijā ir konstatēts 219 meža cūkām 34 pagastos un 13 skartajos novados.  Pirmais gadījums, kad Latvijā tika konstatēta Āfrikas cūku mēra vīrusa klātbūtne, bija  2014. gada 26. jūnijā trim mežacūkām netālu no Baltkrievijas robežas
 

Konstatējot jaunus Āfrikas cūku mēra saslimšanas gadījumus meža cūku populācijā, rīkojums par ierobežojumiem medību organizēšanā var tikt grozīts, nosakot papildus medību platības, kurās noteikti ierobežojumi.

 

 

Informāciju sagatavoja VMD Preses sekretāre Selva Šulce, tālr. 67210366

Sīkāka informācija – VMD  Medību daļas vadītājs Valters Lūsis, tālr. 67212776

 

 

Sākotnēji publicēts: 16.01.2015.

 • Publicēts:
  16.01.2015

Darba plāns

 • VMD ĢIS
 • Uzticības tālrunis
 • Covid19
 • Administratīvo sodu pārbaude un nomaksa
 • KNAB
 • PVD mežacūkas
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā