Meža nozare sumina labākos [08.05.2014.]

Meža nozare sumina labākos [08.05.2014.]

Zelta čiekurs. Zelta čiekurs sevī iemieso vienkāršību, atvērtību un visu meža skaistumu un skarbumu. Nav precīzāka formulējuma cilvēka mīlestībai pret mežu, tāpat kā nav labākas balvas, lai atalgotu cilvēka darbu Latvijas meža labā.
Jau desmito gadu meža nozare izsaka atzinību saviem labākajiem, pasniedzot augstāko nozares apbalvojumu – Zelta čiekuru. Balvas pasniedz piecās nominācijās –   "Par mūža ieguldījumu", "Par inovatīvu uzņēmējdarbību", "Par ilgtspējīgu saimniekošanu", "Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā".
Zelta čiekurs nominācijā "Par mūža ieguldījumu" tiek piešķirts pieciem izciliem nozares ļaudīm par nozīmīgu mūža ieguldījumu nozares attīstībā, šajā reizē to saņems meža ģenētikas pētnieks Jānis Birģelis, meža infrastruktūras veidotājs  Gunārs Klapars, efektīvas meža apsaimniekošanas īstenotājs Uldis Krūmiņš, mežsaimnieks un meža inženieris  Jānis Mūrnieks un zinātnieks Arnis Treimanis.
Valsts meža dienests īpaši sumina savu kādreizējo Jēkabpils virsmežniecības virsmežzini JĀNI MŪRNIEKU. Visi, kuriem ir bijis gods strādāt ar viņu vienā laikā, zin viņu kā izcilu savas jomas speciālistu un godprātīgu cilvēku, īstu meža SAIMNIEKU.  Trīsdesmit septiņos darba gados viņš devis nozīmīgu ieguldījumu mežsaimniecības nozares attīstībā Jēkabpils pusē.

Savukārt laureāti nominācijā "Par inovatīvu uzņēmējdarbību" ir SIA "Wenden Furniture", zemnieku saimniecība "Vairogi" un SIA "Verems".
Nominācijā "Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā" laureāti ir Pēteris Kaļva, Uldis Spulle un Sigita Vaivade.
Laureāti nominācijā "Par ilgtspējīgu saimniekošanu" ir meža īpašnieki Guntars Dolmanis, Velta Kurzemniece un Juris Kūms.

Gada balvas ieguvēji šajās nominācijās tiks nosaukti tikai apbalvošanas ceremonijas laikā.
Visi balvas Zelta čiekurs ieguvēji saņems arī Ministru kabineta Atzinības rakstus.

Balvas pretendentu vērtēšanu organizē Zemkopības ministrija, un tā notika divās kārtās. Pirmajā kārtā kandidātus vērtēja eksperti un otrajā - zemkopības ministra vadītā Meža dienu komiteja.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valsts meža dienests sirsnīgi sveic visus nozares balvas ieguvējus un laureātus!

 

 • Publicēts:
  16.05.2014

Darba plāns

 • VMD ĢIS
 • Uzticības tālrunis
 • Covid19
 • Administratīvo sodu pārbaude un nomaksa
 • KNAB
 • PVD mežacūkas
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā