Meža ugunsnedrošais laikposms ir noslēdzies

Valsts meža dienests  ar 7. septembri atceļ meža ugunsnedrošo laikposmu visā valsts teritorijā*. Lēmums par ugunsnedrošā laikposma beigšanu tika pieņemts, pamatojoties uz hidrometeoroloģiskajām  prognozēm, jo ir iestājies lietaināks un vēsāks laiks, kad ugunsgrēka izcelšanās un izplatīšanās iespēja mežā būtiski samazinās. Meža ugunsnedrošais laikposms šogad bija no 24. aprīļa.

 

Pēc operatīvās informācijas līdz šodienai Valsts meža dienests atklājis un dzēsis 518 meža ugunsgrēkus ar kopējo uguns skarto platība meža zemēs ir 307,1 hektāri, t.sk. jaunaudzes 67,2 hektāri.

 

Šogad meža ugunsnedrošajā laikposmā lielākie meža ugunsgrēki bija Ādažu novadā NBS poligonā – 51.33 hektāri Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā, Jersikas pagastā – 9.32 hektāri Dienvidlatgales virsmežniecības teritorijā. No 518 reģistrētajiem meža ugunsgrēkiem, 8 reizes meža ugunsgrēki izcēlušies zibens spēriena rezultātā.

 

Kopumā 2020. gadā vislielākais meža ugunsgrēku skaits, līdzīgi kā iepriekšējos gados, reģistrēts Rīgas reģionālās virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā, kur  bijuši 234 meža ugunsgrēki, ar izdegušo meža zemes platību 101,2 ha, kas ir gandrīz puse no kopējā meža ugunsgrēku skaita valstī. Pārsvarā visbiežākais meža ugunsgrēku izcelšanās iemesls ir cilvēku neuzmanīga rīcība ar uguni. Diemžēl vēl joprojām daļa meža ugunsgrēku izceļas ļaunprātīgas dedzināšanas rezultātā, šogad tādi gadījumi bijuši 23 reizes, no kurām 10 gadījumi ir bijuši zaru kaudžu aizdedzināšana. 

 

Vienlaikus Valsts meža dienesta atgādina, ka, neskatoties uz meža ugunsnedrošā laikposma beigšanos, mežā ir aizliegts dedzināt atkritumus, dedzināt ciršana atlikumus vai kurināt ugunskuru tuvāk par diviem metriem no augošiem kokiem, dedzināt vai kurināt ugunskuru, ja kūdras slānis ir biezāks par 0,5 metriem.

 

Valsts meža dienests izsaka pateicību saviem sadarbības partneriem – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, Nacionālajiem Bruņotajiem spēkiem, AS „Latvijas valsts meži”, SIA „Rīgas meži”, kā arī iedzīvotājiem, kas ar savu tehniku ir snieguši atbalstu meža ugunsgrēku likvidēšanā.

 

Valsts meža dienests aicina, arī tagad, uzturoties mežā, būt uzmanīgiem ar uguni, jo  īslaicīgi var  būt sauss laiks, kad ir  iespējama meža ugunsgrēka izcelšanās.

 

Saskaņā ar 17.02.2004. MK noteikumu Nr. 82 „Ugunsdrošības noteikumi” 29. punktu Valsts meža dienesta ģenerāldirektors ar rīkojumu nosaka un atceļ meža ugunsnedrošo laikposmu visā valsts teritorijā.

Informāciju sagatavoja – Selva Šulce, tālr. 67210366, VMD Preses sekretāre

Sīkāka informācija – Zigmunds Jaunķiķis,,  tālr. 67221092, VMD Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks

Sākotnēji publicēts 04.09.2020

 • Publicēts:
  04.09.2020

Darba plāns

 • VMD ĢIS
 • Uzticības tālrunis
 • Covid19
 • KNAB
 • Mizgrauzis
 • PVD mežacūkas
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā