Valsts meža dienests kļūst mobilāks jeb sapņi piepildās

Papildinājums operatīvākai un mobilākai  meža ugunsgrēku dzēšanai.

 

Tagad Valsts meža dienesta rīcībā ir divi jauni kvadracikli Polaris Ranger 1000 XP, kas paredzēti meža ugunsdzēsībai. Rīgas reģionālā virsmežniecība un Ziemeļkurzemes virsmežniecība katra savā rīcībā saņēma pa vienam jaunam kvadracikla.

 

Kā šo notikumu komentēja Valsts meža dienesta galvenais `ugunsvīrs` –  Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis: “Sapņi tomēr piepildās! Ideja par šāda specializēta autotransporta iegādi, lai atvieglotu meža ugunsdzēsēju darbu, radās jau pirms pieciem gadiem. Kvadracikli tiešām ir jau sens un ilgots sapnis, kā ļoti nepieciešams un noderīgs mehānisms meža ugunsgrēku dzēšanai, tā īpašās priekšrocības ir nelielais  izmērs un augstā caurejamība bezceļa apstākļos un purvainā apvidū.  Tā kā ir gada beigas, tad iznāk, ka divas virsmežniecības saņem Ziemassvētku dāvanu!”

 

Kvadracikli Polaris Ranger 1000 XP ir ar trīs sēdvietām un nelielu kravas kasti, aprīkoti ar papildus apgaismojumu, darbam īpaši smagos apstākļos ir uzstādīta vinča. Viena šāda kvadracikla izmaksas ir vairāk nekā 19 tūkstošus eiro. Šie kvadracikli būtiski atvieglos meža ugunsgrēku dzēsēju darbu gadījumos, kad jānogādā ugunsdzēsības inventārs purvos, vai vietās, kur ir paaugstināti bezceļa apstākļi. Tāpat šos kvadraciklus var izmantot lielu meža ugunsgrēku perimetra apsekošanā. Šādas tehnikas vienības savu lietderību ir pierādījušas vairākos meža ugunsgrēkos. Kā viens no spilgtākajiem piemēriem ir 2018. gada Stiklu meža ugunsgrēks, kur tika iesaistīti Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta rīcībā esošie kvadracikli, kas būtiski atviegloja meža ugunsgrēka dzēšanā iesaistīto cilvēku darbu un nodrošināja operatīvās informācijas saņemšanu no  visiem dzēšanas sektoriem.

 

Patlaban Valsts meža dienesta rīcībā ir arī 29 īpaši  meža ugunsgrēku dzēšanai pielāgotās Mercedes Benz Unimog U4000, U4023 autocisternas, kā arī  ar 85 ar dzēšanas iekārtām aprīkotas kravas apvidus automašīnas Toyota Hilux.

 

2019. gadā Valsts meža dienests ir atklājis un dzēsis 1109 meža ugunsgrēkus, ar kopējo uguns skarto platību aptuveni 822 hektāri, no tiem 225.10 hektāri jaunaudzes. Visvairāk meža ugunsgrēki reģistrēti Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā –  477, kas ir gandrīz puse no kopējiem reģistrētajiem ugunsgrēkiem valstī, un kopējā uguns skartā platība  ir bijusi aptuveni 310 hektāri.

 

Informāciju sagatavoja: Selva Šulce, tālr., 67210366, Valsts meža dienesta preses sekretāre

Sīkāka informācija: Zigmunds Jaunķiķis, tālr. 20290428, Valsts meža dienests Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks

 

Sākotnēji publicēts 06.12.2019.

 • Publicēts:
  06.12.2019

Darba plāns

 • VMD ĢIS
 • Uzticības tālrunis
 • Covid19
 • KNAB
 • Mizgrauzis
 • PVD mežacūkas
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā
 • Lauksaimniecības skaitīšana 2020