Valsts meža dienests reģistrējis 457 meža ugunsgrēkus [10.05.2014.]

Valsts meža dienests reģistrējis 457 meža ugunsgrēkus [10.05.2014.]

Pēc operatīvās informācijas līdz 9. maijam Valsts meža dienests reģistrējis 457 meža ugunsgrēkus ar kopējo uguns skarto meža platību 445, 9 hektāri.

Vairāk kā puse meža ugunsgrēku, pavisam 250,  reģistrēts Rīgas reģionālās virsmežniecības un Dienvidlatgales virsmežniecības teritorijā. Tāpat kā iepriekšējos gados degošākā ir Pierīga, kur pavisam ir reģistrēti 136 meža ugunsgrēki ar kopējo uguns skarto meža platību 107,5 hektāri, savukārt Dienvidlatgales virsmežniecības teritorijā reģistrēti 114 meža ugunsgrēki ar kopējo uguns skarto meža platību 80,7 hektāri.

Vismazāk meža ugunsgrēku ir bijis Kurzemē, kur Ziemeļkurzemes virsmežniecības teritorijā reģistrēti  5 meža ugunsgrēki ar kopējo uguns skarto meža platību – 0,7 hektāri un Dienvidkurzemes virsmežniecības teritorijā, kur reģistrēti 15 meža ugunsgrēki ar kopējo uguns skarto meža platību 6,8 hektāri.

Lielākais šī gada meža ugunsgrēks bijis Sēlijas un Centrālvidzemes virsmežniecības  teritorijā, kur uguns skāra 26 hektārus meža. 26. aprīlī gar dzelzceļa līniju, kas savieno Jēkabpili un Rēzekni, 3 kilometru garumā, starp apdzīvotajām vietām Atašiene un Stirniene, abās pusēs dzelzceļa līnijai dega mežs, kā rezultātā Sēlijas virsmežniecības teritorijā uguns skāra 21 hektāru meža, bet Centrālvidzemes virsmežniecības teritorijā – 5 hektārus meža. Pēc trīs dienām Centrālvidzemes virsmežniecības teritorijai no atsevišķas gruzdošas vietas klāt piedega  vēl 14 hektāri meža. Šis meža ugunsgrēks tika likvidēts tikai maija sākumā. Tas ir tāpēc, ka dzelzceļa joslai ir sarežģīti piekļūt ar  ugunsdzēsības automašīnām un darbu ļoti apgrūtināja arī tas, ka ugunsgrēks bija izstiepies vairākus kilometrus garā joslā un praktiski bija likvidējams tikai ar roku darba spēku, izmantojot lielu daudzumu cilvēkresursu un rokas instrumentus (lāpstas, pārnēsājamus muguras ūdens smidzinātājus).  Pēc Valsts meža dienesta domām 26. aprīļa meža ugunsgrēka iespējamais izcelšanās iemesls varētu būt dzelzceļa transports.

Tā  kā  krasi ir izmainījušies laika apstākļi, Valsts meža dienests pēdējās trīs dienās nav reģistrējis nevienu meža ugunsgrēku. Bet meža ugunsnedrošais laikposms joprojām ir spēkā un  mežā ir jāievēro visas ugunsdrošības prasības un ar uguni jārīkojas ļoti uzmanīgi, bet labāk neko neuzsākt, kas varētu radīt apdraudējumu mežam.


Salīdzinājumam –
2013. gadā pavisam bija 423 meža ugunsgrēki ar kopējo uguns skarto platību 220 hektāru, 2012.  gadā pavisam bija 162 meža ugunsgrēki ar kopējo uguns skarto platību 90 hektāru, savukārt 2006. gadā līdz 8. maijam bija reģistrēti 786 meža ugunsgrēki un kopējā uguns skartā platība bija vairāk kā 1800 hektāru.

 

 • Publicēts:
  10.05.2014

Darba plāns

 • VMD ĢIS
 • Uzticības tālrunis
 • Covid19
 • Administratīvo sodu pārbaude un nomaksa
 • KNAB
 • PVD mežacūkas
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā